دره "شیرز" لرستان در فهرست دائمی میراث طبیعی جهانی ثبت می‌شود

خرم آباد- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از پیگیری برای ثبت دره "شیرز" در فهرست دائمی میراث طبیعی جهانی خبر داد.

سید امین قاسمی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اعلام کرد: در دیدار وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی داشته‌اند، مقرر شده سه طرح عمرانی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در شهرستان‌های کوهدشت و رومشکان انجام پذیرد.

وی با اشاره به اینکه جایگاه تاریخی و باستانی کوهدشت و رومشکان در ایران و جهان بر کسی پوشیده نیست، گفت: ژئو پارک «شیرز» به عنوان ظرفیتی بی بدیل و خدادادی به حساب می‌آید که می‌تواند در راستای رونق اقتصاد گردشگری در لرستان نقش پررنگی ایفا کند و به دلیل ویژگی‌های منحصر و خاص این دره شگفت انگیز به دنبال تکمیل پرونده آن برای ثبت در فهرست دائمی میراث طبیعی جهانی هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان افزود: در پی موافقت وزیر و پیگیری نماینده مردم شهرستان‌های کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی، در خصوص اجرای این طرح‌ها، پس از اخذ اعتبارات ملی از طریق وزارتخانه، ایجاد زیرساخت‌های گردشگری تنگه "شیرز" سرعت بیشتری می‌گیرد.

قاسمی اظهار داشت: این زیرساخت‌ها شامل سکو، نمازخانه، بهسازی جاده دسترسی، ایجاد سرویس بهداشتی و پارکینگ است که با تزریق اعتبارات ملی به این پروژه شتاب بیشتری خواهد گرفت.

وی، گفت: مقرر شده راه دسترسی «شیرز» که حدود چهارکیلومتر آن بر اثر سیل تخریب و رانش پیدا کرده بود، بازسازی شود و مسیرهای پیاده‌روی نیز به‌صورت سنگفرش بهسازی شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =