۳۰ هزار خانه هلال در کشور راه‌اندازی می‌شود

زاهدان- ایرنا- رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: ۳۰ هزار خانه هلال با توجه به آمار بالای حوادث در کشور در اولویت این جمعیت قرار دارد.

محمد گل فشان عصر دوشنبه در حاشیه سفر به زاهدان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: بخش قابل توجهی از این خانه‌های هلال با توجه به تاکید رییس جمهوری هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ارتقای سطح آموزش، مهارت آفرینی، آگاهی بخشی و فرهنگ سازی مردم در قبال حوادث و بلایای طبیعی و چگونگی مواجهه با این حوادث را از مهمترین اهداف راه‌اندازی خانه‌های هلال عنوان کرد و افزود: هم‌اینک بیش‌از یکهزار و ۵۰۰ خانه هلال در کشور فعال است.

رییس جمعیت جوانان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: هم‌اینک اعضای جوانان جمعیت هلال احمر کشور بیش‌از یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر است که در بخش‌های دانش‌آموزی، دانشجویی، طلاب، آزاد و روستایی آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند.

وی تاکید کرد: جوانان، امدادگران و داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور از زمان شیوع ویروس کرونا اقدامات ارزشمندی را برای مقابله و پیشگیری از این بیماری مورد توجه قرار داده‌اند که غربالگری بیش‌از ۲۰ میلیون نفر در مبادی ورودی و خروجی مراکز جمعیتی کشور در نوروز امسال از آن جمله به شمار می‌روند.

گل فشان افزود: همچنین آموزش‌های مجازی این جمعیت با توجه به مقبولیت بالای این نهاد بین شهروندان نقش مهمی در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا داشته است.

وی ادامه داد: براساس برنامه ریزی انجام شده غربالگری مجدد شهروندان در مبادی استان‌هایی با وضعیت قرمز کرونا در برنامه‌های اولویت‌دار این جمعیت به شمار می‌رود. 

رییس جمعیت جوانان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: از آنجایی که تنوع بروز حوادث طبیعی در کشور بالا و در فاصله زمانی کوتاه امکان بروز وجود دارد این نهاد تمام اهتمام خود را بر آموزش همگانی شهروندان بکار بسته تا آمادگی افراد در حوادث افزایش یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =