۷ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۵۱
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 83886792
۰ نفر

برچسب‌ها

برقراری آتش بس کامل در شرق اوکراین

مسکو - ایرنا - آتش بس در منطقه دونباس در شرق اوکراین با توافق طرف های درگیر شامل دولت مرکزی اوکراین و سران جمهوریهای خودخوانده دونتسک و لوگانسک برقرار شد.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از رسانه های اوکراین، از صبح امروز دیروز، آتش بس بین ارتش اوکراین و شبه نظامیان طرفدار روسیه در مناطق شرق اوکراین آغاز شد.

بر اساس گزارش این رسانه ها، توافق برای برقراری آتش بس در قالب توافق های جدید، در جریان نشست گروه تماس که هفته گذشته بین نمایندگان کییف و جمهوریهای خودخوانده دونتسک و لوگانسک در مینسک برگزار شد، بدست آمد.   

بر اساس این توافق ها، پرسنل پلیس مناطق خودخوانده لوگانسک و دونتسک از بکارگیری هر گونه تسلیحات تا اسلحه های سبک منع شده اند. 

توافق برای آتش بس در دونباس، پس از گفت وگوی تلفنی ولادیمیر پوتین و ولادیمیر زلنسکی روسای جمهوری روسیه و اوکراین به اجرا در آمد. 

 گفتنی است روسای جمهوری روسیه و اوکراین بامداد روز دوشنبه پس از هفته ها کشمکش لفظی میان مقامات نظامی و دیپلماتیک دو کشور در گفت وگوی تلفنی بر لزوم برقراری آتش بس در مناطق شرقی اوکراین تاکید کردند.

در همین حال دمیتری پسکوف سخنگوی در گفت وگو با خبرنگاران با دعوت از طرف های درگیر مناقشه در شرق اوکراین برای رعایت آتش بس گفت: روسیه نباید ضامن رعایت آتش بس شود زیرا طرف درگیر در مناقشه اوکراین نمی باشد. 

مناقشه در شرق اوکراین میان نیروهای دولتی و جدایی طلبان شش سال پیش در سال ۲۰۱۴ میلادی آغاز شد، این درگیری‌ها از آن زمان تاکنون بیش از ۱۰ هزار کشته بر جای گذاشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =