۶ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۵۵
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 83886767
۰ نفر

برچسب‌ها

سامانه قدیم بیمه بیکاری در یزد مسدود شد

یزد _ایرنا_مدیر روابط کار تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری که در ایام کرونا راه اندازی شده بود از پنجم مرداد مسدود شده است.

به گزارش روز دوشنبه  روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد محمد جواد حیدری افزود:متقاضیان بیمه بیکاری از این پس برای ثبت درخواست خود باید به زیرسامانه بیمه بیکاری از سامانه جامع روابط کار به نشانی prkar.mcls.gov.ir مراجعه نمایند. 

وی تصریح کرد: کسانی که در سامانه قدیم بیمه بیکاری درخواست خود را به ثبت رسانده اند اطلاعات آنها به سامانه جدید انتقال داده می شود ولی برای تداوم مقرری بیمه بیکاری باید برای بارگذاری مدارک و احتمالا تغییرات به سامانه جدید مراجعه نمایند.
حیدری با اشاره به اینکه کارگران و کارفرمایانی که خواهان استفاده از سامانه جامع روابط کار هستند افزود: در ابتدا باید با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و احراز هویت نام کاربری و رمز عبور دریافت کنند.

وی گفت: پس از احراز هویت نام کاربری و رمز عبور برای شخص و یا شرکت پیامک می شود و افراد با حضور در سامانه جامع روابط کار و ورود به کارپوشه شخصی می توانند از خدمات این سامانه برای ثبت درخواست خود استفاده کنند.
حیدری تصریح کرد: تمامی کارگران و کارفرمایان لازم است فقط یک بار برای احراز هویت به دفاتر پیشخوان  دولت مراجعه نمایند.

وی ادامه داد:در راستای تحقق دولت الکترونیک زیرسامانه بیمه بیکاری از سامانه جامع روابط کار پس از طی دوره اجرای آزمایشی در ۵ استان، قابلیت استفاده در سطح کشور را پیدا کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =