تاکید رئیس دادگستری فارس بر احیای واحدهای صنعتی راکد

شیراز - ایرنا- رئیس‌کل دادگستری فارس گفت: با ثبت و جمع آوری دیدگاه‌ها، نقطه نظرات و پیشنهادات همکاران قضایی در ستاد پیگیری اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی دادگستری این استان  و تعامل و همکاری با  مسئولان اجرائی،  کارگاه های تولیدی زودبازده، واحدهای تولیدی و کارخانجات صنعتی نیمه تعطیل و تعطیل را راه اندازی کرده و سبب اشتغال جوانان شویم.

حجت الاسلام سید کاظم موسوی روز سه شنبه در بازدید از پالایشگاه شیراز با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان نباید حتی یک نفر کارگر واحدهای صنعتی از کار بیکار شود افزود: در سال "جهش تولید " دادگستری فارس تمام تلاش خود را در راستای عملی کردن فرمایشات مقام معظم رهبری  با جدیت هر چه تمام به کار گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان فارس، برخی ازمعاونین قضایی دادگستری استان فارس،رئیس حوزه قضایی زرقان ،فرماندار و برخی از مسئولان اجرائی  این شهرستان ضمن بازدید از پالایشگاه نفت شیراز و کارخانجات صنعتی کاغذسازی زاگرس فارس به بررسی مشکلات حقوقی این پالایشگاه و واحد صنعتی پرداختند.

حجت الاسلام موسوی ،  شهرستان زرقان را یکی از حساس ترین شهرها به خصوص در زمینه فعالیت های صنعتی و اقتصادی دانست و گفت:زرقان به لحاظ صنعتی یکی از مهمترین شهرهای استان فارس بوده و به منظور بررسی مشکلات حقوقی و رفع موانع تولید و همچنین افزایش ظرفیت کارخانجات و واحدهای صنعتی برای پیگیری هر چه بیشتر در سال جاری بازدیدهای متعددی از واحدهای صنعتی و تولیدی این شهرستان داشته ایم.

رئیس ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی دادگستری استان فارس در جلسه مجتمع پالایشگاه نفت شیراز به برنامه ریزی های متعدد و پیگیری دادگستری فارس به خصوص بعد از سفر ریاست  قوه قضائیه به استان اشاره کرد و گفت: با تلاش و پیگیری ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی دادگستری استان فارس بسیاری از فعالیت های اقتصادی از جهات کمی و کیفی جهش داشته است.

حجت الاسلام  موسوی از پیگیری و نگاه ویژه ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی  دادگستری استان فارس به شهر شیراز و شهرستان زرقان  نیز اشاره و خاطرنشان کرد: از سوی این ستاد واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل تولیدی و صنعتی استان فارس شناسایی شده است و در صدد هستیم با کمک مقامات اجرایی  و ضمن رایزنی و مشورت با وزیر صمت و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در سفری که به  استان دارند موانع مشکلات  این واحدهای صنعتی را برطرف نمائیم.

وی تصریح کرد: مهمترین دغدغه ما در این ستاد، پیگیری واحدهای تولیدی و صنعتی نیمه تعطیل و جلوگیری ازتعطیل شدن این واحدهای تولیدی است و به هیچ عنوان نباید حتی یک نفر کارگر این واحدهای صنعتی از کار بیکار شود.

وی به پالایشگاه نفت شیراز نیز اشاره کرد و گفت: این پالایشگاه از سال ۱۳۵۲ راه اندازی و در حال حاضر دارای ظرفیت  روزانه ۶۰هزار بشکه نفت می باشد و امیدواریم با تلاش مسئولان این پالایشگاه و تعامل با فرماندار و رئیس حوزه قضایی زرقان شاهد افزایش ظرفیت تولید این پالایشگاه نفت کشور باشیم و ضمن خودکفایی استان فارس در این خصوص شاهد رونق اقتصادی کشور و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی شویم.

 در ادامه مسئولان قضایی استان فارس، فرماندار زرقان و سایر مسئولان اجرائی ضمن بازدید از کارخانه در حال احداث کاغذ سازی زاگرس فارس به بررسی مشکلات حقوقی این واحد صنعتی با ظرفیت اشتغال مستقیم برای بیش از  ۶۰۰ نفر پرداختند.  

شهرستان نوبنیاد زرقان در فاصله ۱۵ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط