۶ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۶
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 83886742
۰ نفر

برچسب‌ها

برداشت لیمو ترش در استان بوشهر آغاز شد

بوشهر- ایرنا- مدیر زارعت سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: برداشت محصول لیمو ترش در استان بوشهر از سطح سه هزار و ۵۹۵ هکتار آغاز شد.

سمیه فرح بخش روز دوشنبه به رسانه ها اعلام کرد: از مجموع چهار هزار و ۵۶۳ هکتار باغات مرکبات استان، سه هزار و ۵۹۵ هکتار به کشت درختان لیموترش اختصاص دارد که از این میزان دوهزار و ۷۸۲  هکتار بارور و ۸۱۶ هکتار غیربارور است.

وی یادآورشد: بیشترین تولید محصول لیموترش مربوط به شهرستان‌های جم، دشتی و دشتستان است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اظهارداشت: ارقام لیموترش کشت شده در باغ‌های استان  شامل مکزیکن لایم، لیسبون و پرشین لایم است که با توجه به شرایط اقلیمی استان از کیفیت و بازارپسندی مطلوبی برخوردار است.

فرح بخش اضافه کرد: برداشت لیموترش در استان بوشهر از مرداد ماه آغاز  و تا پایان شهریور ماه ادامه دارد و محصول برداشتی علاوه بر بازار مصرفی استان به سایر استان‌های کشور نیز ارسال می‌شود.

وی برگزاری کارگاه‌های آموزشی با هدف ارتقا افزایش آگاهی باغ‌داران، اجرای عملیات به‌باغی در زمینه استفاده از نهال استاندارد، کاربرد شیوه نوین آبیاری، تغذیه گیاهی، مبارزه با علف‌های هرز و آفات و بیماری‌ها، و مدیریت تنش‌های محیطی در باغ‌ها را از عوامل موثر در افزایش کمی و کیفی تولیدات این محصول در استان اعلام کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =