قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه عملکرد خوبی در منطقه سیستان داشته است

زاهدان- ایرنا- امام جمعه زهک در شمال سیستان وبلوچستان گفت: وجود قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در شهرهای شمالی استان عملکرد خوبی در برخی از محورهای تعیین شده داشته است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام حسن خدری روز دوشنبه در نشست با اعضای قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در شمال سیستان و بلوچستان در زهک اظهارداشت: تفکیک و شفافیت در عملکرد هر کدام از دستگاه‌ها از وظایف ذاتی آنهاست و نباید اجازه تهمت داده شود.

وی بیان کرد: تنها کسانی می‌توانند در وضعیت فعلی جامعه را نجات دهند که اعتقاد، باور، جوان و انقلابی باشند.

امام جمعه زهک گفت: مشکل و درد اصلی در منطقه سیستان اشتغال است و دستگاه‌های دست‌اندرکار نسبت به این مساله ورود جدی داشته باشند.

وی با بیان اینکه حضور قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در منطقه سیستان آبادی منطقه است تاکید کرد: خدمات این قرارگاه باید در منطقه سیستان ملموس و علمی باشد.

حجت الاسلام خدری از قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه خواست تا با تمام توان در حوزه‌های فرهنگی، تربیتی و اشتغال در منطقه سیستان ورود کند.

 مسوول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه سیستان وبلوچستان نیز در این نشست گفت: این قرارگاه از حدود سه سال پیش فعالیت خودش را در شمال و جنوب این استان با رویکرد جدید در حوزه محرومیت زدایی، سلامت، فرهنگی، عمران، اشتغال، تعلیم و تربیت آغاز کرده است.

سرهنگ پاسدار علیرضا کیخا افزود: شفافیت در قرارگاه پیشرفت و آبادانی یک اصل مهم است و پاسخگوی خبرنگاران و ارائه اسناد در فعالیت‌های این مجموعه هستیم.

وی اظهارداشت: افزون‌بر ۶۰ نفر به صورت مستقیم در این قرارگاه مشغول به فعالیت هستند و نظارت مومنانه در میدان عمل از شعارهای اصلی قرارگاه پیشرفت و آبادانی است.

مسوول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه سیستان و بلوچستان علمی و مردمی بودن در اجرای پروژه‌ها را از اصلی‌ترین شرایط این قرارگاه عنوان کرد و گفت: تمام پروژه‌ها به دست خود مردم روستا ساخته و این قرارگاه مسوولیت حمایت و پشتیبانی از این پروژه‌ها را دارد.

وی با بیان اینکه ۱۶۴ پروژه از سوی قرارگاه پیشرفت و آبادانی با اعتبار ۶ و نیم میلیارد تومان برای سیستان و بلوچستان اختصاص پیدا کرده است تصریح کرد: ۱۰۰ پروژه برای هشت دهستان استان به پایان رسیده و بیش‌از ۶۰ پروژه طی یک ماه اخیر کلنگ زنی شده است.

سرهنگ کیخا با اشاره به طرح پایلوت ۱۰۰ دامداری در منطقه سیستان گفت: در این طرح برای ۱۰۰ خانواده در منطقه سیستان اشتغالزایی شده و این مدل از سوی آستان قدس، سپاه و بنیاد علوی مورد تایید قرار گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =