امیری: تاکید دولت بر تعامل با مجلس یازدهم است

تهران-ایرنا- معاون امور مجلس رییس جمهور گفت: سیاست دولت دوازدهم و تاکید رییس جمهور تعامل با مجلس یازدهم است و از هر طرحی که منجر به تعامل و همکاری هر چه بیشتر دولت و مجلس در راستای خدمت به مردم شود، استقبال می‌کند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری، «حسینعلی امیری» در نشست شورای معاونین امور مجلس وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی افزود: سیاست دولت دوازدهم و تاکید رییس جمهور تعامل با مجلس یازدهم است و از هر طرحی که منجر به تعامل و همکاری هر چه بیشتر دولت و مجلس در راستای خدمت به مردم شود، استقبال می‌کند.
معاون امور مجلس رییس جمهور ادامه داد: دولت همواره از راهکارهای عملی که منجر به تعامل با مجلس شورای اسلامی شود، استقبال می‌کند زیرا معتقد است همدلی و همکاری بستری برای ایجاد اعتماد مردم به نظام جمهوری اسلامی و امید آفرینی در جامعه است.
وی ضمن تاکید بر نقش و جایگاه معاونین پارلمانی در تعامل سازنده بین دولت و مجلس گفت: تاکید ویژه رییس جمهور، بر حضور فعالانه وزرا و مسوولین در مجلس شورای اسلامی است.
امیری به فرمایشات حکیمانه رهبر معظم انقلاب در نشست ویدوئی با نمایندگان دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: فضای ایجاد شده در کشور بعد از فرمایشات رهبری باید فضای همدلی و همکاری مبتنی بر اقدام‌های کارشناسانه و علمی در قوه مجریه و مقننه باشد و این توقع مردم از ماست زیرا حل مشکلات اقتصادی که بخش اعظم آن به دلیل تحریم‌های ظالمانه ایجاد شده است جز در بستر و فضای آرام توام با تلاش مضاعف امکان پذیر نخواهد بود.
معاون امور مجلس رییس جمهور افزود: دولت می‌کوشد با نشست‌های تخصصی و کارشناسانه با ایجاد فضای همدلی و تعامل با مجلس در راستای تحقق فرمایشات رهبری که منجر به حل مشکلات اقتصادی، اجتماعی در جامعه و در نهایت ایجاد فضای اعتماد مردم به مسوولین و امیدآفرینی خواهد شد گام بردارد.
در ادامه جلسه احمد امیر آبادی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: هر چند مدت کوتاهی از آغاز بکار مجلس یازدهم می‌گذرد اما شاهد همکاری و همدلی معاون امور مجلس رییس جمهور و معاونین پارلمانی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی با مجلس یازدهم هستیم.
عضو هیات رییسه مجلس افزود: در راستای همدلی و وحدت دو قوه مجریه و مقننه هیات رییسه مجلس و معاونین پارلمانی می توانند نقش آفرینی کنند.
امیرآبادی گفت: امروز شاهد مشکلات متعددی هستیم و بخوبی واقفیم که پیروزی و گذر از این مسائل در سایه اتحاد و همدلی محقق میشود.
وی در ادامه جلسه گفت: تدبیر مقام معظم رهبری و فرمایشات ایشان در دیدار ویدئویی نمایندگان مجلس شورای اسلامی خط بطلان بر نقشه‌های شوم دشمنان و کسانی که به دنبال تفرقه و نفاق هستند، کشید.
نماینده مردم قم در مجلس افزود: رهبر معظم انقلاب بر توجه ویژه مجلس شورای اسلامی بر دو مرکز پژوهش‌های مجلس و مرکز نظارت بر رفتار نمایندگان تاکید کردند.

در این جلسه معاونین پارلمانی در راستای تعامل هر چه بیشتر دولت و مجلس پیشنهادات و نظرات شان را پیرامون موضوعات مختلف بیان کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =