سه خبر کوتاه از شهرستان گچساران

گچساران- ایرنا- فرمانده انتظامی گچساران گفت: سانحه رانندگی در این شهرستان منجر به مرگ پسر بچه ای۶ ساله شد.

سرهنگ سید محمد موسوی اظهار داشت: در این سانحه رانندگی خودروی سمند به رانندگی بانویی بدون گواهینامه با پسربچه ۶ ساله درحال بازی برخورد کرد.

وی بیان کرد: مصدوم در کمترین زمان ممکن به بیمارستان انتقال یافت اما به دلیل شدت جراحات جان باخت.

موسوی افزود: پس از هماهنگی با مرجع قضایی راننده خودرو به یگان انتظامی جهت سیر مراحل قانونی انتقال و خودرو نیز توسط ماموران راهور به پارکینگ منتقل شد.

فرمانده انتظامی  گچساران عنوان کرد:برابر دیدگاه کارشناسان راهور علت تصادف بی احتیاطی و عدم آشنایی راننده با قوانین راهنمایی و رانندگی و عدم تسلط کافی در کنترل خودرو اعلام شده است.

فرمانده انتظامی گچساران گفت: یک سارق حرفه ای ساختمان های درحال احداث با اعتراف به پنج فقره سرقت در این شهرستان دستگیر شد.

محمد موسوی افزود: درپی وقوع چندین فقره سرقت از ساختمان های درحال ساخت در گچساران، شناسایی سارق یا سارقان در دستور کارماموران کلانتری۱۱ این فرماندهی قرارگرفت.

وی افزود:ماموران ضمن هماهنگی با مرجع قضائی وبا انجام اقدامات اطلاعاتی و گشت زنی هدفمند درسطح حوزه استحفاظی یک نفرسارق را درحین سرقت بهمراه یک دستگاه خودرو پراید که پلاک آن مخدوش شده بود، شناسایی و دستگیر کردند.

وی افزود: متهم در بازجویی های اولیه به پنج فقره سرقت از ساختمان های درحال ساخت درسطح شهرستان اعتراف ومتهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی و روانه زندان شد.

فرمانده انتظامی گچساران از شهروندان خواست تا از نگهداری اموال خود درساختمان های نیمه ساز بدون نگهبان  خودداری کنند.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی کهگیلویه و بویراحمد گفت:در بازرسی های انجام شده از سوی کارشناسان این اداره کل تعداد ۶۰ هزار عدد آجر ماشینی غیراستاندارد، در یکی از واحدهای تولیدی شهرستان گچساران کشف و توقیف شد.

بهمن رحمتی افزود: با توجه به وظایف سازمانی تعریف شده مطابق مفاد قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد و لزوم تامین امنیت عمومی شهروندان درخصوص استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد در ساخت و سازها، بازرسی های کارشناسان این اداره کل از محل تولید، توزیع و عرضه مصالح ساختمانی، برخورد با متخلفان شدت یافته است.

مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد  تاکید کرد: همه سازندگان و پیمانکاران ساختمانی به موجب قانون مکلف به استفاده از مصالح دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد معتبر هستند و در صورتی که از مصالح بدون نشان استاندارد در ساخت و سازها استفاده کنند و موجب تضییع حقوق مصرف کنندگان، بهره‏ برداران و خریداران مسکن و ساختمان شوند با آنان برخورد خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =