گرسنگی ده‌ها میلیون آمریکایی در سایه بودجه هنگفت پنتاگون

تهران – ایرنا - سنای آمریکا در حالی بودجه صدها میلیارد دلاری پنتاگون را تصویب کرده که در پی شیوع ویروس کرونا ۲۶ میلیون آمریکایی پس از بیکاری دچار سوءتغذیه شده و غذای کافی برای خوردن ندارند.

به گزارش تارنمای شبکه خبری سی ان بی سی، پس از شیوع کرونا در آمریکا بسیاری از کارفرمایان دست به اخراج کارکنان خود زده‌اند و برخی از این قربانیان غیرمستقیم کرونا بدون پس‌انداز مکفی از تهیه غذای کافی برای خانواده خود عاجزند. نتایج جدیدترین پژوهش‌ها نشان می‌دهد که حدود ۲۰ درصد از بزرگسالانی که با فرزندان خود زندگی می‌کنند توان مالی لازم برای تغذیه مناسب خانواده خود را ندارند.

گرچه راهکار درخواست استفاده از بن غذا برای افراد نیازمند پیش‌بینی‌شده ولی بسیاری از آنان به علت ناآگاهی و یا مناعت طبع از چنین خدماتی بی‌بهره می‌مانند.

از سوی دیگر در بودجه دفاعی ۷۴۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلاری سال ۲۰۲۰ آمریکا که به‌تازگی در سنا به تصویب رسیده است، بیش از ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار به خرید ۷۹ فروند هواپیمای رادارگریز اف ۳۵ و یک زیردریایی اتمی رزمی اختصاص داده شده است. جالب آنکه به نوشته رویترز خزانه‌داری درصدد است تا در دومین بسته حمایتی دولت آمریکا، بیمه بیکاری بیکاران بحران کرونا را کاهش دهد.

این تضاد از دید مردم آمریکا پنهان نمانده و نتایج نظرسنجی جدید آسوشیتدپرس و مرکز تحقیقات امور عمومی NORC نشان می‌دهد که فقط ۳۲ درصد آمریکایی‌ها از عملکرد ترامپ در مقابل کرونا راضی و ۸۰ درصد از آمریکائی‌ها معتقدند که کشورشان در مسیر اشتباه حرکت می‌کند.

بنا به آمار دانشگاه جانز هاپکینز تا صبح روز یکشنبه شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به ۴ میلیون و ۳۷۱ هزار نفر و مرگ و میر مبتلایان به ویروس کرونا نیز به بیش از ۱۴۹ هزار نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =