واعظی رییس مرکز امور حقوقی بین‌المللی منصوب کرد

تهران- ایرنا- رییس دفتر رییس جمهوری در حکمی "حمیدرضا علومی‌یزدی" را به عنوان رییس مرکز امور حقوقی بین‌المللی منصوب کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، در حکم روز دوشنبه محمود واعظی خطاب به حمیدرضا علومی یزدی آمده است: نظر به تعهد، تخصص و تجربیات ارزنده جناب‌عالی، به موجب این حکم به عنوان «رییس مرکز امور حقوقی بین‌المللی» منصوب می‌شوید.

رییس دفتر رییس جمهوری تصریح کرد: ضروری است ضمن نمایندگی جمهوری اسلامی در تمامی پرونده‌های بین‌المللی از جمله دعاوی مطروحه نزد دیوان بین‌المللی دادگستری درخصوص دارایی‌های ایران و نقض معاهدات دو یا چند جانبه، با بهره‌گیری از همه امکانات و نیروهای متخصص و مجرب، آراء صاحب‌نظران و ارتباط مستمر با دانشگاه‌ها و مراکز معتبر داخلی و خارجی در حوزه حقوق بین‌الملل، نسبت به طرح، تعقیب و دفاع به هنگام از دعاوی دولت و دستگاه‌های دولتی نزد مراجع بین‌المللی اعم از دادگستری و داوری، راهکار مدبرانه اتخاذ و اقدام بایسته کنید.

واعظی عنوان کرد: همچنین وزارتخانه‌ها، نهادها و سازمان‌های دولتی را در رابطه با حقوق و تعهدات بین‌المللی با ارائه خط مشی شایسته یاری کرده و در تنظیم قراردادهای بین‌المللی و خدمات حمایتی و معاضدتی حقوقی، مشاورت و اهتمام ورزید.

وی خاطرنشان کرد: توفیق شما را در انجام وظایف محوله با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند متعال مسألت می‌کنم.

مرکز امور حقوقی بین المللی ریاست جمهوری،  یکی از واحدهای نهاد ریاست جمهوری است که بر اساس تصویب نامه شماره ۴۳۶۵۲/م مورخ ۱۳۶۱/۰۱/۲۳ مستقیماً زیر نظر نهاد ریاست جمهوری فعالیت می کند.

نام این مرکز، پیش از این «دفتر خدمات حقوقی بین المللی جمهوری اسلامی» بوده است و از سال ۱۳۸۸ به «مرکز امور حقوقی بین المللی ریاست جمهوری» تغییر یافته است. مطابق بند ۸ تصویب نامه مذکور، وظیفه و مأموریت اصلی مرکز عبارت است از برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر دعاوی و داوری های له و علیه دستگاه های دولتی در مراجع خارجی و بین المللی  است.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha