لیگ‌ قهرمانان؛ پاداش «سولسشر» و «لمپارد» برای اعتماد به جوانان

تهران- ایرنا- تیم های منچستریونایتد و چلسی با کسب پیروزی در آخرین روز از فصل جاری لیگ جزیره، سهمیه فصل ۲۰۲۰ – ۲۰۲۱ لیگ قهرمانان اروپا را به دست آوردند و این یعنی مربیان این دو تیم، پاداش اعتماد به جوانان خود را گرفتند.

«اوله گانر سولسشر» و «فرانک لمپارد» نخستین فصل کامل را روی نیمکت تیم‌های متبوع خود، با تثبیت سهمیه لیگ قهرمانان به پایان رساندند. هر دو تیم در جریان فصل، پرنوسان بودند اما پیروزی برابر حریفان سرسخت در روز پایانی لیگ جزیره، مهر تاییدی بود بر اعتماد مربیان این دو تیم به جوانان.

یونایتد و چلسی جوان‌ترین ترکیب را از حیث میانگین سنی در اختیار داشتند و مربیان این دو تیم، بدنبال ساختن تیم‌هایی بودند که بتوانند با لیورپول و منچسترسیتی رقابت کنند و پس از پایان فصلِ به درازا کشیده شده لیگ جزیره به دلیل پاندمی کرونا، به نظر این اعتماد به جوانان جواب داده است.

سه مهاجم اصلی یونایتد یعنی «آنتوی مارسیال» ۲۴ ساله، «مارکوس رشفورد» ۲۲ ساله و «میسیون گرینوود» ۱۸ ساله همگی بهترین رکوردهای گلزنی فصول گذشته خود را شکستند. مارسال و رشفورد در تمامی رقابت‌ها هر کدام ۲۲ گل به ثمر رسانده و گرینوود در نخستین فصل درخشان ۱۷ گل به نام خود ثبت کرد.

در چلسی نیز «میسون مونت» ۲۱ ساله بیشترین دقایق را برای چلسی به میدان رفت و ضربه ایستگاهی دقیق وی نخستین گل آبی های لندن را برابر ولورهمپتون به ثمر رساند. او یکی از سه بازیکن ۲۱ یا زیر ۲۱ سال است که در بازی‌های حیاتی و سرنوشت‌ساز به میدان می‌رود. «ریس جیمز» و «کریستین پولیشیچ» ۱۹ ساله نیز دو بازیکن دیگر آبی‌ها هستند که چنین شانسی را به دست آوردند.

لسترسیتی نیز پس از نمایشی ضعیف در نیم فصل دوم، با بدشانسی سهمیه لیگ قهرمانان را از دست داد. روباه‌ها سال نو میلادی را در رتبه دوم آغاز کرده و با یونایتد رده پنجمی ۱۴ امتیاز فاصله داشته و یکی از گزینه‌های محتمل کسب سهمیه لیگ قهرمانان محسوب می‌شدند. اما در نیم فصل دوم آنها از ۱۹ بازی تنها ۲۳ امتیاز به دست آورده و فصل را با چهار امتیاز کمتر نسبت به چلسی رده چهارمی به پایان رساندند.

و حالا با اتمام فصل شوم لیگ جزیره که با قربانیان مرتبط با کووید-۱۹، رنگ و بوی تلخی به خود گرفته است، ستاره‌های اسبق و مربیان فعلی پاداش اعتماد به جوانان را گرفتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =