مفتی قدس درباره خطر یورش صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی هشدار داد

تهران-ایرنا- شیخ محمدحسین مفتی قدس و خطیب مسجدالاقصی روز دوشنبه درباره خطر فراخوان‌ صهیونیست‌ها برای یورش به مسجدالاقصی در آستانه عید قربان هشدار داد و گفت: مقامات رژیم صهیونیستی مسئول عواقب این جنایت هستند.

به گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا)،‌ مفتی فلسطین اعلام کرد: هر کس می‌تواند خود را به قدس اشغالی و مسجد الاقصی مبارک برساند،‌ برای مقابله با اشغالگران اسرائیلی سریعتر این کار را انجام دهد.

گروه‌های صهیونیستی طی فراخوانی در شبکه‌های اجتماعی اسرائیلی‌ها را به حمله گسترده به مسجدالاقصی یک روز قبل از عید قربان (پنجشنبه) فراخواندند.

مفتی قدس افزود: فراخوان‌ صهیونیست‌های افراطی و شهرک‌نشینان برای یورش به مسجد الاقصی در روز پنج‌شنبه آتی اقدامی بسیار خطرناک و بی‌احترامی به عقاید مسلمانان در سراسر جهان است.

شیخ محمدحسین تاکید کرد: مقام‌های اشغالگر که زمینه را برای یورش شهرک‌نشینان به مسجد الاقصی فراهم می‌کنند مسئول عواقب این جنایت هستند که احساسات مسلمانان در سراسر جهان را جریحه‌دار می‌کند.

وی از سازمان‌ها و مراکز داخلی و بین‌المللی از جمله سازمان یونسکو و امت عربی و اسلامی خواست که به حمایت از مسجدالاقصی و مقدسات فلسطینی برخیزند.

شهرک‌نشنیان اسرائیلی بارها و بدون توجه به اعتراضات اداره اوقاف اسلامی قدس، با پشتیبانی پلیس این رژیم به مسجدالاقصی یورش برده‌اند.

تیرماه نیز،‌ جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با صدور بیانیه‌ای رژیم صهیونیستی را به شدت از هرگونه تعرض به مسجد الاقصی برحذر داشت و تاکید کرد که چنین اقدامی می‌تواند جنگی بزرگ را در پی داشته باشد و دشمن صهیونیستی بهای سنگینی را برای آن پرداخت خواهد کرد.

این در حالی است که شهرک‌نشین‌های صهیونیست امروز به یک مسجد در نزدیکی رام الله در کرانه باختری حمله ور شده و شعارها و دیوار نوشته‌هایی به زبان عبری بر دیوارهای آن نوشتند و برخی تاسیسات آن را آتش زدند.

محمد اشتیه نخست‌وزیر فلسطین نیز ضمن محکومیت شدید این حمله، این اقدام را جنایت و عملی نژادپرستانه خواند و کابنیه اسرائیل را مسئول خشونت و افسارگسیختگی شهرک‌نشینان دانست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha