سفته الکترونیک از امروز فعال می‌شود

تهران- ایرنا- معاون امور اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: سفته الکترونیک از امروز برای تسهیل پرداخت تسهیلات کرونایی فعال می‌شود.

«محمد علی دهقان» روز دوشنبه در مراسم رونمایی از نسخه الکترونیکی و تسهیلات و اعتبارات دیجیتال در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی افزود: سفته الکترونیک با هدف تسهیل پرداخت تسهیلات به متقاضیان و در مرحله نخست پرداخت تسهیلات کرونایی از امروز فعال می‌شود.

وی مهمترین عامل کاهش رشد اقتصادی را بحث تامین مالی برشمرد و خاطرنشان ساخت: اگر تنگناهای اعتباری چه برای بخش تولید و چه مردم به شیوه های نوین کاهش پیدا کند، منجر به تامین مالی آسان و رشد اقتصادی خواهد شد. 

دهقان اعتبارات ناکافی و امکان تامین‌نشدن وثیقه‌های مردم به راحتی برای تامین مالی را از مشکلات نظام بانکی برشمرد و گفت: نظام بانکی با هدف کاهش مشکلات اقدام‌هایی برای توسعه الکترونیکی و کاهش هزینه‌ها انجام داده است.

معاون امور اقتصادی وزیر ادامه داد: یکی از این اقدام‌ها انجام قراردادهای مبتنی بر سفته از روش الکترونیکی است.

دهقان از همکاری خوب وزارت اقتصاد با این موضوع خبر داد و گفت: از امروز سفته کاغذی جای خود را به سفته الکترونیک خواهد داد تا تسهیل در کارها ایجاد شود.

«محمدرضا حسین زاده» عضو هیات مدیره بانک ملی ایران هم در این مراسم از آمادگی بانک ملی ایران برای ارائه خدمات بانکی به صورت الکترونیک خبرداد.
وی گفت: هدف بانک ملی در راستای سیاست های ابلاغی از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی، هوشمندسازی فعالیت ها است به نحوی که مردم برای دریافت تسهیلات دیگر نیازی به مراجعه حضوری به بانک نداشته باشند.
حسین زاده ادامه داد: تلاش می شود فرایندهای احراز هویت، تقاضای تسهیلات، سفته، انعقاد قرارداد به صورت الکترونیکی انجام شود تا دیگر مردم به بانک ملی برای اخذ تسهیلا مراجعه حضوری نداشته باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha