۶ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۱۲
کد خبرنگار: 1179
کد خبر: 83886534
۰ نفر

برچسب‌ها

خوزستان نیازمند یک پیست سوارکاری استاندارد است

اهواز - ایرنا - رییس هیات سوارکاری خوزستان گفت: خوزستان مهد اسب اصیل عرب کشور است با این وجود یک پیست مناسب ندارد که بتوانیم در این رشته فعالیت کنیم.

حسین برون دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کار مطالعات پیست بین‌المللی استان شروع شده اما نیاز است ردیف بودجه‌ای برای آن تعیین شود تا به مرحله احداث برسد ، ما سالانه بیش از ۲۰ مسابقه کشوری و ۴۰ رویداد استانی در این رشته برگزار می کنیم که وجود این پیست کمک بسیاری به ما می کند.

وی با بیان اینکه در خوزستان بیش از ۶ هزار اسب در ۳۰۰ باشگاه و مراکز پرورش اسب فعالیت می کنند افزود: با احتساب قیمت اسب های موجود بیش از ۶ هزار میلیارد ریال در این رشته سرمایه گذاری شده است. همچنین به واسطه این رشته ۲ هزار نفر در استان مشغول به کار هستند.

رییس هیات سوارکاری خوزستان گفت: هیات سوارکاری استان سالانه با برگزاری مسابقات در رشته های مختلف علاوه بر ایجاد زمینه ای برای نمایش توانمندی های افراد مستعد و استفاده از پتانسیل های موجود در استان باعث جذب علاقه مندان جدید به این رشته شده است.

وی عنوان کرد: در زمان برگزاری مسابقات سوارکاری کورس، شاهد حضور چندین هزار  تماشاگر از سراسر کشور هستیم اما متاسفانه به دلیل نداشتن زیرساخت و فضای کافی مناسب برای حضور علاقه مندان در میادین سوارکاری با مشکل مواجه هستیم.

برون با بیان اینکه خوزستان بهترین ظرفیت برای صادرات اسب است گفت:  با توجه به ذخیره عظیم و خالص ژنتیکی اسب عرب در خوزستان این امکان وجود دارد که به کشورهای همجوار صادرات اسب داشته باشیم و با این اقدام باعث ورود ارز به استان و ایجاد اشتغال شویم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =