مطبوعات کرمانشاه تسهیلات ویژه دریافت می‌کنند

کرمانشاه- ایرنا- مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های کرمانشاه با اشاره به خسارت‌های زیادی که کرونا بر مطبوعات استان تحمیل کرده است،گفت: برای جبران بخشی از این خسارت‌ها، تسهیلات ویژه‌ای برای این قشر در نظر گرفته شده است.

وحید نیشابوری روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: از ابتدای سال جاری و با توجه به تعطیلی و رکود بوجود آمده بر مطبوعات استان به جهت جبران صدمات مالی این بخش مکاتبات و جلسات متعددی با استاندار و معاونت سیاسی انجام گرفت که در نهایت تصمیم بر این گرفته شد جهت جبران بخشی از خسارات تسهیلات ویژه ای به این بخش اختصاص یاید.

وی افزود: براساس پیگیری های صورت گرفته بخش کوچکی از این تسهیلات به صورت بلاعوض و بخشی نیز تسهیلات با بهره کم خواهد بود که موافقت اولیه گرفته شد و در صورت تامین اعتبار به زودی نسبت به معرفی و پرداخت تسهیلات از طریق یکی از بانک ها یا صندوق های مالی اعتباری اقدام خواهد شد.
مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های استان کرمانشاه در ادامه در خصوص چگونگی برگزاری مراسم روز خبرنگار سالجاری با توجه به شیوع کرونا نیز گفت: متاسفانه به دلیل شیوع کرونا و براساس دستورالعمل های ستاد کرونا امکان برگزاری این مراسم همچون سال های گذشته وجود ندارد اما به طور قطع از فعالان این عرصه تجلیل به عمل خواهد آمد.

نیشابوری خاطرنشان کرد: چگونگی تجلیل و قدردانی از زحمات فعالان رسانه در روزهای آینده مشخص و اعلام خواهد شد.
هم اکنون بیش از ۳۰ نشریه محلی در استان کرمانشاه فعال است و بیش از ۴۰۰ خبرنگار نشریات محلی، خبرگزاری ها و نشریات سراسری نیز به کار تهیه خبر در استان مشغول هستند.

وحید نیشابوری مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های استان کرمانشاه