تازه‌ترین عناوین و مطالب رسانه‌های البرز

کرج - ایرنا - روزنامه‌های پیام آشنا، پیام سپیدار، البرز فردا و دنیای هوادار که دفتر مرکزی آن‌ها در البرز واقع شده و خبرگزاری‌های مهر و دانشجویان ایران (ایسنا) در این استان مهمترین مطالب روز دوشنبه ششم مرداد ماه خود را به موضوع‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی اختصاص داند.

روزنامه پیام آشنا مهمترین تیتر ۱۶۵۷ خود را به اظهارات معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اختصاص داد و نوشت: یک بانک خصولتی مالک یک هزار واحد مسکونی خالی.

اجرای مرحله دوم رزمایش پدافند زیستی در کرج، افزایش مراجعه و کمبود تخت بیمارستانی در البرز، لواسان آغاز کار ما است، طرح‌های هنرمندان مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت، مسعود پیرداده رئیس دادگستری چهارباغ شد، ایران رتبه چهارم جهان در تولید آلو، چکش‌کاری مالیات بر آپارتمان بلا استفاده توسط مجلس از دیگر تیترهای مهم این روزنامه است.

روزنامه پیام آشنا در سرمقاله خود با عنوان برجام پس از انتخابات آمریکا به موضوع روابط ایران و آمریکا پرداخته است.

همچنین روزنامه پیام سپیدار در مهمترین تیتر شماره ۱۴۷۱ خود نوشت: حکم قلیان یکبار مصرف در روزهای کرونایی چیست؟

کمک ۶ میلیارد ریالی یونسکو به مرمت کاروانسرای تاریخی ینگی امام، فروش چراغ خاموش اراضی ملی دماوند، استان البرز با کمبود تخت بیمارستانی مواجه است، باید بستر لازم جهت اعتمادسازی مردم به مجموعه شهرداری ایجاد شود، قربانی دام در تهران ممنوع شد و ارزان‌فروشی کرونا در روز بازارهای جنوب شرق تهران از دیگر تیترهای مهم این روزنامه است.

روزنامه پیام سپیدار در بخش اخبار برگزیده عناوینی از جمله امضای تفاهم نامه همکاری استانداری البرز با دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور، پارک ۲ هکتاری هاشمی کرج افتتاح شد، تکذیب تعطیلی واحدهای صنعتی اشتهارد به دلیل کرونا و پافشاری شرکت عمران پرند در پرداخت نکردن طلب مردم منتشر کرده است.

روزنامه البرز فردا نیز در مهمترین تیتر شماره ۸۶۹ خود به اظهارات رئیس کل دادگستری البرز اشاره کرد و نوشت: آغاز رسیدگی قاطع به پرونده‌های مهم.

طرح اشتغال‌زایی بنیاد برکت در طالقان، البرزی‌ها در جام باشگاه‌های کتابخوانی گل کاشتند، یک امتیاز بی‌ارزش برای گل ریحان در روز جنجال نیمکت‌ها، وضعیت البرز همچنان قرمز است و دولت از ظرفیت عظیم اعتماد به مردم بهره ببرد از دیگر تیترهای مهم این روزنامه است.

روزنامه دنیای هوادار در مهمترین تیتر شماره ۵۳۱ نوشت: اندرحکایت سرزمین عجایب ورزش ایران؛ این قسمت خار پاشنه!


بازگشت به دوران شعبان بی‌مخ‌ها، میان جعل این تاجعل آنان تفاوت از زمین تا آسمان است و برج میلاد به ایستگاه بهره‌برداری می‌رسد از دیگر تیترهای مهم این روزنامه است.

همچنین خبرگزاری مهر به نقل از مدیر جهاد کشاورزی کرج نوشت: تخریب ۳۴ مورد تغییرکاربری در مهرشهر کرج؛ ۳۵ هکتار آزاد شد.

اسماعیل صارمی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی برای ساخت ساز بدون اخذ مجوزهای قانونی ممنوع است، بیان کرد: مطابق قانون با تخریب اراضی زراعی و باغی برخورد خواهد شد.

وی گفت: برای واحدهای تولیدی نیز تغییر کاربری با در نظر گرفتن نوع زمین، خاک و آب منطقه و سایر شرایط ضروری و بر اساس مقررات در این نهاد بررسی و تصمیم گیری خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج در ادامه از آزادسازی ۳۵ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد و گفت: این عملیات شامل تخریب بیش از ۳۴ مورد تغییر کاربری غیر مجاز بوده است.

صارمی با بیان اینکه تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز و مقابله با تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی در طول سال با جدیت ادامه خواهد داشت، عنوان کرد: این اقدام گامی مهم در جهت حفظ قدرت تولید و نیز پیشگیری از به دام افتادن مردم در چنگال زمین خواران سودجو است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج با اشاره به اجرای تبصره دو ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی در مهرشهر، گفت: بر اساس پیگیری‌های مستمر این مدیریت از طریق سامانه ۱۳۱ و با حکم مرجع قضائی در مهرشهر، کیانمهر، خیابان بیست متری شهرستانی و نیز خیابان چمن ۳۴ مورد تغییر کاربری غیرمجاز از قبیل دیوار کشی، بنا، فونداسیون، استخر، آلاچیق و محوطه سازی تخریب و حدود ۳۵ هکتار از اراضیف کشاورزی آزادسازی شد.

خبرگزاری ایسنا نیز به نقل از رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز نوشت: از ابتدای اسفندماه تا کنون ۱۲ هزار نفر بیمار قطعی، محتمل و مشکوک در استان داشتیم.

حسین کریم در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در البرز اظهار کرد: متاسفانه طی هفته گذشته تعدادی از همکاران  در کادر بهداشت و درمان استان را به واسطه شیوع کرونا از دست دادیم.

وی ادامه داد: طی چند ماهی که از شیوع کرونا در استان می گذرد، فشار سنگینی بر دوش کادر بهداشت و درمان بوده و بسیاری از آنها خسته و ناتوان شده‌اند.

وی توضیح داد: از اواخر اردیبهشت ماه بود که به کرات در مصاحبه‌های خود اعلام کردم اگر شهروندان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند و نسبت به استفاده از ماسک، شستشوی دست‌ها و رعایت فاصله اجتماعی بی تفاوت باشند، وارد موج و دوم شیوع این ویروس می‌شویم که بسیار سنگین خواهد بود.

این مسئول با اشاره به اینکه بیش از یک هفته از شروع موج دوم کرونا در استان می‌گذرد، اظهار کرد: از ابتدای اسفندماه تا کنون ۱۲ هزار نفر بیمار قطعی، محتمل و مشکوک در استان داشتیم.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۹۰۶۶  نفر بیمار قطعی بودند، توضیح داد: از مجموع این افراد ۱۰ هزار و ۷۹۰ نفر مرخص و به آغوش خانواده خود بازگشته‌اند.

کریم تصریح کرد: از بین بیماران کرونایی استان تاکنون ۶۶۲ نفر فوتی قطعی داشته‌ایم و البته ۸۸۷ نفر هم بودند که با علائم کرونا فوت شدند ولی آزمایش آنها تایید نشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز ادامه داد: در حال حاضر ۶۲۶ نفر در تخت‌های بیمارستانی بستری هستند که ۱۱۹ نفر از آنها در بخش ویژه خدمات دریافت می‌کنند.

وی توضیح داد: ۱۶۰ نفر از بستری شده‌ها جوان هستند و سن آنها زیر ۵۰ سال است و ۱۴۳ نفر از آنها وضعیت خوبی ندارند.

کریم در پاسخ به اینکه آیا امکان بازگشت محدودیت‌های اسفند و فروردین ماه وجود دارد، گفت: این تصمیم به ستاد ملی کرونا مربوط می‌شود و با توجه به شرایط موجود بعید به نظر می‌رسد محدودیت‌های قبلی مجدداً اعمال شود.

از مجموع ۲۱۹ رسانه دارای مجوز که دفتر مرکزی آنها در استان البرز واقع شده، ۱۴۵ رسانه شامل هفت روزنامه، ۳۲ هفته نامه، ۱۹ دوهفته نامه، ۴۵ ماهنامه، هشت دوماهنامه، ۲۹ فصلنامه و پنج دوفصلنامه به صورت چاپی منتشر می‌شوند.

این استان دارای ۶۰ پایگاه خبری الکترونیک - برخط است و ۲ هفته نامه، پنج ماهنامه، ۶ فصلنامه و یک دوفصلنامه الکترونیک - غیربرخط نیز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =