کرونا برخی رسوم و تجملات غلط ازدواج را کنار زد

اردبیل - ایرنا - معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: شیوع ویروس کرونا در جامعه باعث کنار زدن برخی رسوم و تجملات غلط ازدواج شده است.

به گزارش ایرنا، اکبر نگاهی روز دوشنبه  افزود: با اینکه شیوع ویروس منحوس کرونا خسارت زیادی به مردم و کشور زده است ولی شیوع این ویروس منافعی هم داشته و زمینه برگزاری ازدواج آسان جوانان از جمله آنها است.

وی بیان کرد: کنار گذاشتن مراسم اشرافی ،تشریفاتی و لاکچری و برخی رسوم دست و پاگیر، تجملاتی و سنت‌های غلط که گاهی از موانع ازدواج محسوب می‌شد، از جمله منافع شیوع ویروس کرونا است.

وی با بیان اینکه اشتغال، مسکن و وضعیت اقتصادی عمده مسائلی است که جوانان از آنها به عنوان موانع ازدواج یاد می کنند، بیان کرد: علاوه بر اینها برخی موانع فرهنگی و تابوها نیز روند ازدواج را در جامعه کند کرده است.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل اضافه کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که مشکلات اقتصادی و وضعیت عمومی و معیشتی با روند افزایش و کاهش ازدواج ارتباط مستقیم دارد.

نگاهی با بیان اینکه ازدواجی که به‌هنگام نباشد حتما آسان نخواهد بود، ادامه داد: ازدواجی که از این  دو ویژگی برخوردار نباشد به ازدواج پایدار منجر نخواهد شد.

او با بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان بویژه دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی معاونت امور جوانان تلاش می‌کند به صورت علمی و تخصصی و پژوهش محور به موضوع ازدواج، فرزندآوری، جمعیت و آسیب‌های اجتماعی ورود کند، گفت: تاسیس و تقویت مراکز تخصصی مشاوره ازدواج، راه‌اندازی و تقویت مجامع خیرین ازدواج در استان‌ها و برگزاری کارگاه‌های آموزشی مهارت‌های زندگی و کارگاه‌های آموزشی پیش از ازدواج در این راستا انجام شده است.

وی با بیان اینکه همزمان با هفته ازدواج مراسم گلریزان جامعه ورزشی و جوانان با عنوان "گلریزان پیوندهای آسمانی" روز سه‌شنبه هفتم مردادماه در مجموعه ورزشی تختی اردبیل برگزار خواهد شد، افزود: این برنامه همزمان با جشن گلریزان ستاد خیریه تسهیل و ترویج ازدواج با اعطای هدایای نقدی و غیر نقدی برای تهیه جهیزیه ۱۱۰ زوج برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =