۶ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۵
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 83886467
۰ نفر

برچسب‌ها

هفت مورد وقف جدید در کردستان ثبت شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: با ثبت هفت مورد وقف جدید در کردستان از اول امسال تاکنون تعداد موقوفات این استان به ۲ هزار و ۲۷۵ مورد رسید.

حجت الاسلام محمد کاروند روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد وقف جدید،  چهار مورد مربوط به شهرستان سقز شامل وقف مشارکتی خانه عالم شهر سنته، وقف مشارکتی روستای حسن سالاران، وقف مشارکتی روستی قره چره و وقف یک باب منزل برای کمک به کودکان یتیم است.

وی افزود: همچنین یک مورد از وقف‌های جدید یک واحد آپارتمان مسکونی از سوی واقف خیراندش عبدالمجید کرمی با نیت کمک به نیازمندان در شهرستان بیجار ثبت شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان یادآور شد: ۲ مورد نیز مربوط به واقفان خیراندیش فرهاد زندی و فرهاد حیدری در سنندج شامل یک قطعه زمین برای آرمستان روستای کیله سفید و یک باب منزل برای ساخت مسجد در روستای دوشان است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر از مجموع موقوفات استان، ۶۴۳ مورد شامل زمین، منزل مسکونی و غیره، یک هزار و ۵۱۹ مورد مسجد، ۲۷ مورد حسینیه، ۲ مورد زینبیه، ۱۴ مورد تکیه، ۶۷۸ آرامستان و یک باب دارالقران است.

حجت‌الاسلام کاروند با بیان اینکه بیشترین نیات واقفان در وقف‌های جدید همانند گذشته بیشتر وقف بر مساجد، فعالیت‌های قرآنی، احداث خانه عالم و کمک به افراد نیازمند است. از واقفان خواست نیات خود را بر مسائل روز جامعه نیز سوق دهند.

در حال حاضر ۲ هزار و ۲۷۵ موقوفه با ۱۵ هزار و ۸۵۷ رقبه متصرفی، ۲ هزار و ۸۹۵ غیرمتصرفی و ۱۱۵ اشتراک و تولیت در استان کردستان وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =