صندوق حمایت از زنان کشاورز روستایی بندرعباس با ملل متحد قرارداد منعقد کرد

بندرعباس-ایرنا-مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهادکشاورزی هرمزگان گفت: برای اولین‌بار در کشور، صندوق حمایت از توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی بندرعباس با برنامه سازمان ملل متحد (UNDP)قرارداد منعقد کرد.

لاله بشیرزاده روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این قرارداد همکاری به ارزش ۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال با هدف اجرای طرح‌های حمایت از کسب و کارهای کوچک زنان آسیب‌دیده بر اثر کرونا منعقد شده است.

وی بیان داشت: امیدواریم با انعقاد این قرارداد همکاری در هرمزگان که برای نخستین‌بار در کشور اتفاق می‌افتد، شاهد اجرای طرح‌های بیشتری با (UNDP) برای کمک و حمایت از قشر آسیب دیده و محروم این استان باشیم.
برنامه عمران ملل متحد یکی از مجموعه سازمانهای تخصصی زیر نظر سازمان ملل متحد است که با هدف توسعه کشورهای توسعه نیافته یا همان جهان سوم در سال ۱۹۶۶ تشکیل شد.

در حال حاضر وسعت زمین های کشاورزی هرمزگان ۱۶۵هزار هکتار با تولید سالانه افزون بر۲ میلیون و ۳۰۰هزارتن محصول باغی و زراعی و یک میلیون و ۶۵۰هزارتن محصول سبزی و صیفی خارج از فصل تاثیر بسزایی در تنظیم بازار این محصولات در فصل های پاییز و زمستان در کشور دارد.

استان هرمزگان با داشتن پنج قطب مهم کشاورزی در طول سال و تولید انواع محصولات کشاورزی و باغی خارج از فصل و داشتن ظرفیت دروازه های صادراتی، نقش راهبردی در رونق و جهش تولید برعهده دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =