سعیدی: اختلافات بین اعضای کمیسیون ورزشکاران نیست

تهران-ایرنا- دبیرکل کمیته ملی المپیک در باره اختلاف بین اعضای کمیسیون ورزشکاران گفت: این اختلاف عمیق نبوده و بلکه فضا رقابتی است.

به گزارش ایرنا،   «کیکاووس سعیدی»  افزود: در مجمع انتخاباتی کمیسیون ورزشکاران که چهار سال گذشته برگزار شد، اعضا با هم توافق کردند که تقسیم کاری صورت بگیرد و از همه ظرفیت‌ها استفاده شود که  این مساله موجب اختلاف نظر شد.

وی ادامه داد: برخی از اعضا معتقدند که توافق، توافق کتبی نبوده و برخی دیگر اعتقاد دارند که توافق یا مرام‌نامه‌ای بین خودشان صورت گرفته است. اما از نظر کمیته ملی المپیک هیچ گونه توافق نامه کتبی با امضاء اعضا صورت نگرفته است و ما بر اساس آیین نامه موضوع انتخابات را دنبال خواهیم کرد.

سخنگوی کمیته ملی المپیک اظهارداشت: انتخابات رییس و نایب رییس کمیسیون ورزشکاران فردا (سه‌شنبه)  در آکادمی ملی المپیک با حضور اعضای کمیسیون برگزار می‌شود و امیدوارم که انتخابات در فضای خوب و صمیمانه صورت گیرد.

سعیدی اضافه کرد: انتظار ما از قهرمانان این است که با همدلی و همگرایی انتخابات خوبی برگزار شود تا این کمیسیون تعیین تکلیف شود. یکی از کمیسیون‌های ۱۸ گانه کمیته ملی المپیک است و نقش مهمی در مسایل مربوط به المپین‌ها و جوانان می‌تواند داشته باشد.

وی گفت: کمیته ملی المپیک هم از هر ۲ گزینه رییس و نایب رییس حمایت حداکثری را خواهد داشت.   

دبیرکل کمیته ملی المپیک همچنین درباره اصلاح آیین‌نامه کمیسیون ورزشکاران یادآور شد: آیین‌نامه کمیسیون ورزشکاران هیچ مغایرتی با متنی که کمیته بین‌المللی المپیک IOC برای کمیته ملی المپیک فرستاده، ندارد. در متن نامه کمیته بینالمللی المپیک به صراحت اعلام شده است که هفت نفر از اعضای کمیسیون ورزشکاران را «توماس باخ» رییس آی. او. سی انتخاب و معرفی می‌کند. اما برای رییس کمیته ملی المپیک کشورها ۲ نفر می‌تواند معرفی کنند. البته آیین‌نامه برای کمیته بین‌المللی المپیک هم ارسال شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =