کابینه رژیم صهیونیستی در آستانه فروپاشی

تهران- ایرنا- یک مقام ارشد حزب لیکود تایید کرد که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به دنبال پایان بخشیدن به اتحاد کوتاه مدت سیاسی با حزب آبی‌سفید و برگزاری انتخابات چهارم است.

به گزارش شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی، نتانیاهو خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام در پاییز سال جاری است.

این شبکه به نقل از مقامات ارشد حزب لیکود تایید کرد که این حزب در حال آماده سازی برگزاری انتخابات جدید در سال ۲۰۲۰ میلادی است.  پیشتر گزارش‌هایی مبنی بر تهدید نتانیاهو برای انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات چهارم مطرح شده بود.

الی کوهن وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی و عضو حزب لیکود امروز دوشنبه گفت که در صورت عدم توافق بر سر تصویب طرح بودجه یک ساله با حزب آبی‌سفید، کابینه فرو می‌پاشد و تاریخ انتخابات جدید تعیین می‌شود.  

کوهن از ارتباط نزدیک خود با نتانیاهو گفت و افزود: ما در مورد تشکیل کابینه جدید صحبت نمی‌کنیم. تنها راه برای جلوگیری از انتخابات تصویب طرح بودجه یک ساله است که انتخاب درستی برای اسرائیل است.

این درحالی است که بنی گانتس و همراهانش در حزب آبی‌سفید طبق توافق تشکیل کابینه مبنی بر تصویب بودجه دوسالانه برای سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، بر تصویب طرح بودجه دو ساله تاکید دارند و در صورت شکست در تصویب لایحه بودجه به صورت خودکار  انتخابات مجدد در سرزمینهای اشغالی برگزار می‌شود.

برغم خواسته اعضای حزب لیکود برای پیشبرد طرح بودجه یک ساله، نتانیاهو در سالهای اخیر بر طرح بودجه دو ساله تاکید داشته تا از احتمال سقوط کابینه خود بکاهد. برخی معتقدند که اصرار نتانیاهو برای ارائه طرح بودجه یک ساله ترفندی برای پایان دادن همکاری خود با گانتس در کابینه ائتلافی و ورود به انتخاباتی دیگر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =