۶ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۴۰
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83886357
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار رشت: تسهیلات اشتغالزایی باید به تولید و کار منجر شود

رشت – ایرنا – فرماندار شهرستان رشت گفت: پرداخت تسهیلات اشتغالزایی باید هدفمند باشد و به تولید و اشتغال پایدار بیانجامد.

 علی فتح اللهی روز دوشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و شورای مهارت شهرستان رشت افزود: از اول انقلاب تاکنون به اشکال مختلف در این حوزه تسهیلات پرداخت شد  اگر پرداخت این تسهیلات هدفمند و با برنامه نباشد و به تولید و اشتغال منجر نشود به اهداف نمی رسیم.

فرماندار شهرستان رشت خاطر نشان کرد: دولت موظف است زیرساخت ها و بسترهای لازم را مهیا کند،  آموزش های لازم را به جامعه هدف بدهد تا شرایط برای اشتغال فراهم شودو برای به حداقل رساندن نرخ بیکاری نیازمند مشارکت همه بخش هاست.

وی بیان داشت: تنها یک دستگاه و سازمان متولی اشتغال نیست و به طور قطع این موضوع به همه آحاد جامعه و سازمان ها و ادارات بر می گردد.

وی عنوان کرد : اگر به حوزه اشتغال توجه نشود اثرات خود را در بسیاری از مسایل و بزه های اجتماعی به صورت آماری نشان می دهد ضمن اینکه اگر درآمد پایداری نباشد ازدواجی صورت نمی گیرد و اگر ازدواج انجام شود و درآمد مناسبی نباشد زندگی به سختی خواهد بود.

فرماندار شهرستان رشت اظهار داشت: جزیره ای عمل کردن نمی تواند مشکل اشتغال را به حداقل برساند و باید همه وارد میدان شده و همه ظرفیت ها را نیز به کار گیریم.

وی در ادامه درباره بیمه روستایی و عشایری گفت : برای توسعه این بیمه نیازمند فرهنگ سازی هستیم و جامعه هدف بیمه روستایی و عشایری باید از برکات بیمه آگاهی داشته باشند با توسعه این امر بخشی از دغدغه های جامعه هدف برای دوره کهولت سن برطرف شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =