۴۰ مکان ورزشی قم به نام شهدا نامگذاری شد

قم – ایرنا – مدیرکل ورزش و جوانان قم با اشاره به نامگذاری ۴۰ مکان ورزشی قم به نام شهدا گفت: نامگذاری مکان‌های ورزشی استان به‌نام شهدا علاوه بر گسترش روح پهلوانی موجب معرفی این شهدا به عنوان الگو به ورزشکاران می‌شود.

رسول منعم روز چهارشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تقدیم ۶ هزار  و ۲۰۰ شهید از قم به انقلاب اسلامی  افزود: از این تعداد ۳۲۰ شهید، ورزشکار بوده‌اند که از این میان ۱۲ شهید مدافع حرم و چهار شهید امنیت است.

وی، ادامه داد: این استان به منظور پاسداشت و تجلیل از شهدای دفاع مقدس، مدافع حرم و شهدای انقلاب اسلامی،‌معرفی این شهدا به نسل جدید و همچنین ترویج الگوهای ایثار به کودکان، نوجوانان و جوانان ورزشکار، نامگذاری اماکن ورزشی به نام شهدا را در دستور کار دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان قم افزود: نامگذاری مجموعه ورزشی پیامبراعظم(ص) منطقه دروازه ری به نام شهیدان سلیمانیان، نام گذاری سالن کشتی منطقه نیروگاه به نام سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی، نامگذاری سالن تیراندای ورزشگاه ۱۵ خرداد به نام شهید محمدیان، نام گذاری استخر هیات جانبازان و معلولان به نام شهد دخانچی از جمله این اقدام‌ها بوده‌است.

وی تجلیل از خانواده شهدای ورزشکار را از دیگر اقدام های این اداره کل دانست و گفت: در یک سال گذشته از ۱۸۴ خانواده شهدای ورزشکار در قم با حضور مسئولان و ورزشکاران استان تجلیل شده‌است.

منعم با اشاره به برنامه‌های کمیته ورزش و جوانان دومین کنگره ملی شهدای قم اظهار داشت: برگزاری پنجمین یادواره شهدای ورزشکار قم، نامگذاری مکان‌های ورزشی استان به نام شهدای دفاع مقدس، مدافع حرم و سرداران شهید، تجلیل از خانواده شهدای ورزشکار، تهیه مستندهایی پیرامون شهدا و تصویب و ترسیم تمثال شهدا در فضاهای ورزشی ازجمله اقدام‌های برنامه‌ریزی‌ شده‌است.

دومین کنگره ۶ هزار شهید قم با شعار «قم، سرآمد شهادت و سرافرازی » قرار است در اواخر سال‌جاری در این استان برگزار شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha