هیئتی‌ها اهل مراقبت و ضابطه هستند

تهران- ایرنا- رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: قشر مؤمن، مداحان، روحانیون و هیئتی‌ها در دوران کرونا ثابت کردند علاوه بر انجام فعالیت‌های انسان‌دوستانه برای برگزاری مراسم مذهبی اهل مراقبت و ضابطه هستند؛ لذا باید در دینداری، کمک به همنوعان و رعایت بهداشت، الگو باشند.

به گزارش روز دوشنبه سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام محمد قمی در مجمع مداحان، مرثیه سرایان و شعرای آیینی شاخص و جوان کشور گفت: برای اجرای دقیق اوامر رهبر معظم انقلاب مبنی بر برگزاری شکوهمند مراسم ماه محرم، باید با رعایت قواعد و نکات بهداشتی، این مراسم را به بهترین شکل برگزار کرد.
وی با بیان اینکه هیئت های مذهبی باید در دینداری، کمک به همنوعان و رعایت بهداشت، الگو باشند، اظهار کرد: باب خلاقیت باید برای برگزاری مراسم ماه محرم باز شود؛ اقامه عزای سالار شهیدان و راه اندازی دسته‌های عزاداری بارعایت کامل دستور العمل‌های بهداشتی نوعی خلاقیت است و باید نکات بهداشتی با نهایت دقت، رعایت و اجرا شود تا شائبه‌ای به مجالس عزای ابا عبدالله علیه السلام  وارد نشود و این موضوع  دغدغه‌ اصلی ما در برگزاری مراسم محرم ۱۴۴۲ هجری قمری است.

این عضو شورای انقلاب فرهنگی ادامه داد: تلقی من این است که عده ای از مردم ترس دارند و عده‌ای دیگر می‌خواهند ترس ایجاد  کنند؛ اما با مراعات دستورالعمل‌های بهداشتی می‌توانیم به بهانه‌جویی‌ها خاتمه دهیم و عزای حسینی را ماه محرم امسال با شکوه برگزار کنیم.
وی افزود: متعهد و ملتزم هستیم سلامت و بهداشت جامعه به مخاطره نیافتد. همچنین مراسم سالار شهیدان را هم به بهترین نحو برگزار کنیم؛ بنابراین باید با هوشمندی و خلاقیت عزاداران؛ بهانه به دست بدخواهان و دشمنان ندهیم.
مجمع مداحان، مرثیه سرایان و شعرای آیینی شاخص و جوان کشور عصر روز گذشته (یکشنبه) با حضور آیت الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران و حجت الاسلام مجید باباخانی مدیرتشکل‌های سازمان تبلیغات اسلامی در مجتمع فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر «سرچشمه » برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha