همکاری هواشناسی و شهرک‌های صنعتی در بخش انرژی‌های نو

تهران- ایرنا- سازمان هواشناسی کشور و سازمان صنایع کوچک و شهرهای صنعتی با هدف همکاری در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

بر اساس این تفاهم‌نامه که روز دوشنبه به امضای «سحر تاجبخش»، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی و محسن صالحی‌نیا، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران رسید، دو طرف بر انجام همکاری در زمینه طرح‌های پژوهشی و عملیاتی مشترک در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر، مخاطرات جوی و اثرات تغییر اقلیم بر فعالیت‌ها و نواحی صنعتی تاکید کردند.

همکاری در ارائه داده‌ها و اطلاعات آماری موجود در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، اخذ تایید مطالعات هواشناسی و اقلیم‌شناسی پروژه‌های اجرایی و همکاری در برگزاری دوره‌های آموزشی و ترویجی، از جمله تعهدات سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در این تفاهم‌نامه است.

از جمله تعهدات سازمان هواشناسی در این تفاهم‌نامه نیز می‌توان به همکاری در زمینه انجام مطالعات و پژوهش‌های مورد نیاز، شناسایی مناطق با پتانسیل انرژی خورشیدی برای بهره‌برداری در صنایع کوچک و شهرک‌های و نواحی صنعتی و مناطق پیرامون آن و طراحی سامانه‌های هشدار سریع و مخاطرات جوی مبتنی بر فناوری‌های نوین اشاره کرد.

سحر تاجبخش رییس سازمان هواشناسی کشور  بعد از امضای تفاهم‌نامه همکاری با سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با اشاره به خدمات فرابخشی سازمان هواشناسی کشور،  گفت: این سازمان همکاری مستقیمی با دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مختلف نظیر وزارت نیرو، جهاد کشاورزی، سازمان حفاظت از محیط زیست، وزارت بهداشت و ... دارد و امیدواریم از امروز نیز بتوانیم خدمات مورد نیاز وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه هواشناسی را به بخش‌های مختلف این وزارتخانه ارائه کنیم.

وی با بیان اینکه امروز تغییرات اقلیمی بر تمام ابعاد زندگی بشر اثر گذاشته است، افزود: تبعات مصرف سوخت‌های فسیلی، بسیاری از دولت‌ها را بر آن داشته است تا استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر را در دستور کار خود قرار دهند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =