توسعه هنرستان‌ها اولویت آموزش و پرورش ایلام در سال تحصیلی جدید

ایلام - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: مهارت‌آموزی و توسعه هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش اولویت این اداره کل در سال تحصیلی آینده است.

به گزارش ایرنا، رضا زینی‌وندمقدم روز دوشنبه در حاشیه نشست شورای آموزش و پرورش استان ایلام با اشاره به رونمایی سند آموزش و پرورش برای سال تحصیلی آینده، افزود: مهمترین اولویت در این سند برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ توسعه مهارت آموزش دانش‌آموزان و تشویق آن‌ها به سمت رشته‌های فنی و کار و دانش است.

وی ادامه داد: سال گذشته پوشش دانش‌آموزان مقطع تحصیلی متوسطه دوم این استان در رشته‌های فنی و کار و دانش معادل ۲۶ درصد بود که در این سند برنامه‌ریزی شده است تا این رقم به ۳۰ درصد افزایش یابد.

وی اظهار کرد: در صورت افزایش چهار درصدی میزان پوشش دانش‌آموزان در این ۲ رشته تحصیلی شرایط لازم برای توسعه هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش نیز فراهم خواهد شد.

مدیرکل آموزرش و پرورش استان ایلام بیان کرد: در سند تحول آموزش و پرورش استان که امروز در شورای آموزش و پرورش تصویب شده و برای اجرا به مناطق آموزشی مختلف استان ارسال می‌شود در مجموع  ۱۹۸ برنامه در ۲۱ حوزه در قالب ۸۶۶ فعالیت و اقدام پیش‌بینی شده و فعالیت‌های سال تحصیلی آینده مبتنی بر این سند خواهد بود.

وی همچنین در خصوص آموزش دانش‌آموزان برای سال تحصیلی آینده با توجه به شیوع کرونا گفت: برنامه‌ریزی برای ارایه آموزش‌ها در سه موقعیت قرمز، زرد و سفید پیش‌بینی شده است که در صورت قرمز بودن شرایط عمده آموزش‌ها از طریق مجازی و کانال شاد ارایه و تنها مدارس مناطق عشایری با جمعیت محدود آموزش‌های حضوری خواهند داشت.

وی بیان کرد: در صورت زرد بودن شرایط نیز آموزش‌ها بصورت تلفیقی از مجازی و حضوری بوده و دانش‌آموزان برای حضور در کلاس‌های درس شیفت‌بندی خواهند شد.

در این نشست برنامه های آموزشی مبتنی بر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش استان ایلام با حضور قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام رونمایی شد.

۱۰۰ هزار دانش‌آموز در استان ایلام در مقاطع مختلف سال گذشته به تحصیل اشتغال داشتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =