عزاداری محرم و سلامت مردم قابل جمع است

تبریز-ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: عزاداری های ماه محرم و حفظ سلامت مردم در ایام سخت کرونایی قابل جمع هستند.

 حجت الاسلام حسن شعبانی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه برای اجرای پروتکل های بهداشتی در عزاداری های ماه محرم نظارت سختگیرانه خواهیم داشت، افزود: در این زمینه و برای شروع عزاداری های محرم پروتکل های بهداشتی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دست تهیه است.

وی اظهار داشت: همان طور که ریاست جمهوری و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اعلام کردند در زمان عزاداری ماه محرم بر رعایت پروتکل های بهداشتی مصرّ هستیم و همچنان که عزاداری محرم برای مردم مهم است، سلامتی مردم نیز برای ما حائز اهمیت است.

شعبانی با بیان اینکه بحث عزاداری محرم یک مطالبه مردمی است، ادامه داد: طی روزهای اخیر عرصه ‌های مختلفی که برای ما مهم بود با رعایت پروتکل‌ها مجوز فعالیت گرفتند و عزاداری های محرم به دلیل اینکه برای مردم به لحاظ معنوی حائز اهمیت است با رعایت پروتکل های بهداشتی و شرایطی که از طرف وزارت بهداشت اعلام خواهد شد، بر پا می‌شود.

وی اضافه کرد: در آذربایجان شرقی جلسات متعددی برای مشورت و چگونگی برگزاری مراسم های عزاداری با دستگاه های مختلف و هیأت‌های حسینی برگزار شده است و روز گذشته نیز در استانداری با دستگاه‌های مرتبط جلسه‌ای ویژه برپا شد.

شعبانی گفت: پروتکل های بهداشتی به محض اعلام رسمی  به اطلاع هیات های حسینی و مردم خواهد رسید و برای اجرایی شدن آن سختگیرانه نظارت خواهیم داشت، چون که سلامت مردم بسیار مهم است و در کنار این موضوع، نمی توانیم به راحتی از کنار مسائل معنوی مانند عزاداری ماه محرم عبور کنیم.

وی با تاکید بر ممنوعیت پذیرایی نذورات در محل عزاداری محرم، افزود: در تمامی استان ها اعلام خواهد شد که هرگونه پذیرایی در محل عزاداری ممنوع است و تأکید بر عزاداری در فضای باز خواهد بود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی ادامه داد: البته این به معنای برگزاری تجمعات و عزاداری ها مثل سال های گذشته نیست بلکه با یک شرایط خاص انجام خواهد شد که همه این شرایط بعد از مشخص شدن پروتکل ها به‌ اطلاع مردم خواهد رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =