موسسه خیریه‌ در بیجار یک هزار و ۵۰۰ جلد کتاب اهدا کرد

سنندج - ایرنا - رییس اداره کتابخانه‌های عمومی بیجار گفت: موسسه‌ غیر دولتی و نیکوکارانه مهر گیتی یک هزار و ۵۰۰ جلد کتاب به این نهاد اهدا کرد.

به گزارش ایرنا، سارا الوندی روز دوشنبه اظهار داشت: موسسه‌ غیر دولتی و نیکوکارانه مهر گیتی این کتاب‌ها را با هدف کمک به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و تامین منابع جدید، اهدا کرده است.

وی  با بیان اینکه موسسه مهر گیتی ببا هدف ارتقای سطح فرهنگی کشور ایجاد شده و یکی از اقدامات ارزنده آن اهدای کتاب به مناطق کم‌برخوردار است، اضافه کرد: کتاب‌های اهدایی در موضوعات کودک و نوجوان، عمومی و کنکوری هستند که پس از تایید به منظور استفاده علاقمندان در قفسه کتابخانه های عمومی شهرستان قرار می‌گیرد.

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی بیجار یادآور شد: کتاب‌های اهدایی توسط این موسسه پس از تایید توسط کارشناس مربوطه به اساس نیاز به کتابخانه های سطح شهرستان ارسال می شود که اعضا و علاقمندان بتوانند از آنها استفاده کنند.

الوندی با اشاره به اجرای پویش «اهدای کتاب، اهدای آگاهی» توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور، افزود: این طرح به منظور ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، تامین و تقویت منابع کتابخانه‌های عمومی و ایجاد تعلق در تأمین منابع کتابخانه‌ها و معرفی کتابخانه‌های عمومی اجرا می‌شود.

وی تاکید کرد: بر اساس این طرح مردم و خیرین کتاب می‌توانند با مراجعه به نزدیکترین کتابخانه عمومی، کتاب‌های خوانده شده و بدون استفاده خود را برای استفاده دیگران به کتابخانه هدیه کنند.

هم اکنون ۹۸ هزار نسخه کتاب با موضوعات متنوع و گوناگون در کتابخانه های عمومی بیجار وجود دارد که در ۶ باب کتابخانه عمومی نهادی و یک باب کتابخانه عمومی مشارکتی به چهار هزار و ۳۰۰ عضو ارایه می شود.

بانه چهار هزار و ۳۰۰ عضو کتابخوان دارد 

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی بانه نیز در دیدار نماینده مردم بانه و سقز در مجلس شورای اسلامی از کتابخانه این شهرستان گفت: هم اکنون پنج باب کتابخانه عمومی نهادی و یک باب کتابخانه عمومی مشارکتی فعال داریم که چهار هزار و ۳۰۰ نفر در این کتابخانه ها عضویت دارند.

علی‌حیدر آقایی تعداد منابع موجود در کتابخانه های عمومی شهرستان را  ۴۵ هزار عنوان در قالب ۶۴ هزار نسخه کتاب اعلام کرد و افزود: ایجاد بخش کودک و نوجوان در کتابخانه نبی اکرم (ص)، توسعه و گسترش کتابخانه و راه اندازی سالن مطالعه و مهمانسرا از برنامه های مهم در سال گذشته بوده است.  
۸۰ باب کتابخانه عمومی فعال در کردستان وجود دارد که از این تعداد ۵۰ باب نهادی و بقیه مشارکتی است که با ۷۵۰ هزار جلد کتاب به ۵۰ هزار عضو ارایه خدمت می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =