سهام ۲۰ شرکت بنیاد مستضعفان در بورس عرضه می‌شود

تهران - ایرنا - رییس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه ۲۰ شرکت دیگر بنیاد وارد بورس خواهند شد، گفت: در سه سال آینده همه شرکت‌های بنیاد که قابلیت بورسی شدن دارند، در بازار سرمایه عرضه می‌شوند.

«پرویز فتاح» روز دوشنبه در نشست خبری که در محل ساختمان بنیاد مستضعفان برگزار شد به ارائه گزارش عملکرد یک ساله بنیاد پرداخت و اظهار داشت: برنامه مصوب سال ۹۸ بنیاد با ۳۴ درصد رشد نسبت به ۹۷ محقق شده است و درآمد فروش کل بنیاد ( درآمد بنیاد در سال ۹۸ ) رقم ۳۶ هزار میلیارد تومان بود.

وی گفت: سود عملیاتی ناخالص بنیاد قبل از کسر مالیات ۷ هزار میلیارد تومان بود که حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان این رقم مالیات خواهد بود و بقیه بین ما و شرکا و سهام داران تقسیم می شود که ۴۰ درصد سهم شرکا و سهام داران غیربنیادی است و ۶۰ درصد هم باید احصا شود که به محرومیت زدایی اختصاص یابد.

به گفته فتاح، بنیاد مستضعفان در طول سال های گذشته مالیات خود را پرداخت کرده است و بدهی مالیاتی ندارد؛ ضمن اینکه موضوع معافیت مالیاتی شامل حال بنیاد مستضعفان نشده است و بنیاد ۱۰۰ درصد مالیات خود را پرداخته است.

وی از بازنشستگی کارکنان بنیاد که با پایان دوره خدمت خود هنوز در بنیاد مانده بودند، خبر داد و گفت: با وجود اینکه اجرای قانون بازنشستگی مشمول نهادهای دولتی است اما من در بنیاد آن را اجرایی کردم.

فتاح از تعامل با دولت برای تکمیل و تحویل پروژه های عمرانی خبر داد و گفت: بعد از تحویل قطعه یک آزادراه تهران- شمال، یک باند منطقه ۲ آزادراه تهران شمال به طول ٢٢ کیلومتر تا نیمه اول سال ۱۴۰۰ افتتاح خواهد شد.

رییس بنیاد مستضعفان تاکید کرد که تا سه سال آینده تمام پروژه های نیمه کاره بنیاد تمام می شود و گفت: کشور با مشکل پروژه های نیمه تمام مواجه است که بخشی از آن به دلیل کمبود منابع دولت است.

وی گفت: در یکسال اخیر۳۸۰ هزار تن سیمان رایگان برای حوادث طبیعی و مسکن محرومان و رفع محرومیت اختصاص یافت.

رییس بنیاد مستضعفان بیان کرد: ۱۱ هزار و  ۳۰۰ فقره از اسناد بنیاد علوی رایگان به محرومان داده شد و مجموع کل واگذاری های رسمی اسناد علوی ۹۲ هزار فقره است. ۱۰ هزار سند دیگر به زودی واگذاری می‌کنیم تا بیش از ۱۰۲ هزار سند علوی واگذار شده باشد.

فتاح افزود: امسال و سال ۱۴۰۰ روند واگذاری اسناد علوی افزایش می یابد.

رییس بنیاد مستضعفان در خصوص وضعیت ورود شرکت های بنیاد به بورس،گفت: ٣٠شرکت را تاکنون وارد بورس کردیم و برنامه این است تا ۲۰ شرکت دیگر بنیاد، بورسی شود.

فتاح از اعلام آمادگی بنیاد برای مشارکت در ساخت مسکن ارزان و مقاوم خبر داد و گفت: در بخش ساخت مسکن ارزان قیمت و مقاوم ورود کردیم در جلسات کمیسیون عمران مجلس حضور داشتم و حتی تقاضای ارائه گزارش در صحن علنی دادیم تا در طرح مسکن ارزان و مقاوم برای محرومان در کنار دولت باشیم.

رییس بنیاد مستضعفان تاکید کرد: ما می‌خواهیم در این طرح باشیم اگر بنیاد زمینی هر جا دارد رایگان در خدمت این طرح می‌گذارد و قصد ما این است دولت را  برای ساخت مسکن محرومان همراهی کنیم،

وی به سفرهای اخیر خود به جنوب کشور اشاره کرد و گفت: در توسعه میدان نفتی مازون ۱ و ۲ در خوزستان با وزارت نفت قرارداد توسعه بسته شده است، همچنین فاز ۲ فولادکاوه در بندرعباس در حال تکمیل است.

رییس بنیاد مستضعفان ادامه داد: ٤٠٠ میلیون دلار ارزش دکل هایی است که خارجی نبوده و اجاره هم نکردیم و تولید داخل است.

این خبر تکمیل می شود

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha