مجاهدت کادر درمان برای حفظ سلامت مردم در کارنامه موفق نظام ثبت شده است

اهواز-ایرنا- فرمانده ارتش در جنوب غرب گفت: مجاهدت و تلاشهای خالصانه کادر درمان برای حفظ سلامت مردم در کارنامه موفق این نظام اسلامی ثبت شده و ارتش همچنان با تمام ظرفیت برای مقابله با این بیماری در کنار مردم در میدان حضور خواهد داشت.

به گزارش ایرنا امیر سرتیپ دوم حمزه بیدادی روز دوشنبه در حاشیه تجلیل از کادر درمانی بیمارستان شهید سرلشکر مسعود منفرد نیاکی ارتش در جنوب غرب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کادر درمانی این بیمارستان در ماه های گذشته به صورت شبانه روزی برای خدمت به بیماران مبتلا به ویروس کرونا در تلاش بودند و در کنار سایر کادر پزشکی استان مجاهدت های غیرقابل توصیفی داشتند که شایسته تقدیر است.

وی افزود: در آموزه های دینی ما پس از واجبات، خدمت صادقانه به هم نوعان دینی از برجسته ترین عبادت ها است که در حوزه سلامت آن را مشاهده کردیم و بی شک مسئولان و مردم قدردان این تلاشهای بی وقفه و ایثارگری ها هستند.

همچنین رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در این برنامه گفت: این بیمارستان در دوران سخت مبارزه با کرونا کمک شایانی به مجموعه بهداشت و درمان استان داشت که شایسته تقدیر است.

دکتر فرهاد ابول نژادیان  افزود: بیمارستان شهید منفرد نیاکی سومین بیمارستانی بود که  برای درمان بیماران کرونایی اختصاص یافت که اکنون به همت تلاش های مجاهدانه کادر درمانی خود به شرایط عادی بازگشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: این مجموعه به خوبی از پس کار برآمد و کمترین میزان مرگ و میر در این بیمارستان گزارش شد.

وی تصریح کرد: پیش از شیوع ویروس کرونا در جهت ارتقای این بیمارستان راه اندازی بخش سی سی یو در دستور کار بود اما شرایط استان مانع این کار شد و امید است در این زمینه به زودی برنامه ریزی لازم جهت ارتقای سطح خدمات دهی را شاهد باشیم.

همچنین مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز، حمیدیه، باوی و کارون در مجلس در ادامه افزود: در ماه های اخیر تمامی اقشار جامعه و بخصوص کادر پزشکی جهت اعتلای نظام نقش آفرینی کردند؛ در دوران دفاع مقدس نیز کادر درمانی نقش برجسته ای داشتند اما کمتر دیده شدند.

وی افزود: کادر درمانی استان برای حفظ سلامت جامعه ایثارگری کردند و هیچگاه مجاهدت های آن ها از ذهن مردم پاک نخواهد شد و امید است به همت این تلاشگران و سایر مسئولان متولی بهداشت و درمان بتوانیم به زودی از این شرایط سخت عبور کنیم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان، رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز، جمعی از فرماندهان سپاه ولیعصر(عج) و ارتش در جنوب غرب و نمایندگان اهواز در مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه با حضور در بیمارستان شهید سرلشکر مسعود منفرد نیاکی ارتش از کادر درمانی این بیمارستان برای خدمات خالصانه به بیماران کرونایی با شاخه گل تقدیر کرده و تخلیه این بیمارستان از بیماران مبتلا به کرونا را اعلام کردند.

بیمارستان شهید مسعود منفرد نیاکی در استان خوزستان و شهرستان اهواز وابسته به ارتش جمهوری اسلامی ایران است که بیش از یکصد تخت ثابت در سال ۱۳۴۳ در کنار پادگان لشکر ۹۲ زرهی با یک ساختمان قدیمی تأسیس شد و در سال ۹۶ به ساختمان جدید با امکانات پیشرفته تری در همان مکان منتقل شد.

این بیمارستان دارای بخش‌های اورژانس، داخلی، جراحی، اتاق عمل و کلیه واحدهای پاراکلینیک و درمانگاهی است که در ماه های گذشته با توجه به گستردگی شیوع ویروس کرونا به عنوان یکی از بیمارستان های میزبان بیماران مبتلا معرفی شد اما امروز این بیمارستان تخلیه کامل بیماران مبتلا به کرونا را اعلام کرد و به خدمات رسانی درمانی عادی بازگشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =