افزایش ۵۰ مگاواتی مصرف برق نسبت به روز گذشته در آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی گفت: مصرف مشترکان شرکت توزیع نیروی برق طی امروز، دوشنبه در استان ۵۰ مگاوات بیشتر از مصرف روز گذشته بوده و این روند افزایشی مصرف همچنان ادامه دارد.

اکبر حسن‌بگلو روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با این آمار میزان مصرف مشترکان آذربایجان‌غربی به یک‌هزار و ۷۰ مگاوات رسید.

وی ادامه داد: با توجه به همکاری مطلوب حوزه‌های صنعتی و اداری در اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف، مشترکان خانگی با تنظیم دمای کولر روی دمای ۲۴ درجه، استفاده‌نکردن هم‌زمان از وسایل پرمصرف برقی در ساعات اوج و استفاده از روشنایی طبیعی در طول روز روند مصرف برق را کنترل کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی بر لزوم رعایت الگوی مصرف برق توسط مشترکان استان طی ۲ روز آینده تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه ۲ روز آینده گرم‌ترین روزهای تابستان امسال را شاهد هستیم، حفظ پایداری شبکه و تامین برق پایدار و مطمئن، مستلزم رعایت الگوی مصرف برق توسط تمامی مشترکان است.

حسن‌بگلو بیان کرد:  مدیریت مصرف در ساعات اوج بار در تابستان امسال از اولویت‌های ماست و با همکاری مشترکان تمام حوزه‌ها از جمله بخش اداری، برق پایدار و مطمئن در استان تامین خواهد شد.

با افزایش دما در فصل گرما و استفاده بیش از حد از وسایل سرمایشی پرمصرف نظیر کولرهای گازی، امکان خاموشی در سطح کشور وجود دارد.

وسایل سرمایشی بیشترین استفاده برق در بین مشترکان را به خود اختصاص می دهند؛ طبق بررسی ها سالانه ۲۰ هزار مگاوات برق در این سیستم ها در کل کشور مصرف می شود که رقم بسیار زیادی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha