تقویت بتن با نانوافزودنی ایرانی

تهران- ایرنا- نانوافزودنی بتن برای تقویت بتن‌های تولیدی در کشور به همت یک شرکت فعال در این زمینه تولید و به بازار عرضه شد.

 مدیرعامل این شرکت تولید کننده گفت: در این افزودنی موسوم به ADMIX C-۵۰۰۰ از نانوذرات سیلیس استفاده شده است که موجب افزایش استحکام و دوام بتن‌ها می‌شود، این شرکت قادر به تولید سالانه بیش از ۱۰۰ تن نانوافزودنی بتن وعرضه به بازار عرضه است،  این افزودنی‌ها موجب تقویت بتن‌های تولیدی در کشور می‌شود.

علی معظمی خاطرنشان کرد: پس از هفت سال تحقیق، با همکاری یک شرکت کانادایی موفق به ساخت این نانوافزودنی برای افزایش مقاومت فشاری بتن، آب بندی، محافظت و دوام بتن شدیم، این فناوری به صورت اختراعی نیز به ثبت رسیده است، افزودنی بتن ADMIX C-۵۰۰۰ براساس استانداردهای مختلفی مورد ارزیابی قرار گرفته و عملکرد آن تایید شده است.

وی  اظهارداشت: این افزودنی در بتن با سازگاری بیشتر نسبت به مولکول‌های رایج ساختار نانو حفره‌ها و فضاهای خالی و ترک‌ها را پر نموده و باعث افزایش مقاومت فشاری و از نفوذ آب و یون کلر، سولفات‌ها و مواد شیمیایی مخرب جلوگیری و باعث کاهش نفوذ پذیری و افزایش دوام بتن و سازه های بتنی می‌شود.

به گزارش روز دوشنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، این تولیدکننده همچنین گفت: این محصول نانو غیر سمی و غیر قابل اشتعال، ارگانیک و با محیط زیست سازگاری خوبی دارد، بی بو، سفید رنگ و با وزن مخصوص ۴/۰ گرم بر سانتی متر مکعب، با یک تا دو درصد وزن سیمان به ترکیب اضافه می‌شود، از این افزودنی نانو در پروژه‌های بتنی مخازن آب تونل‌ها، قطعات پیش ساخته بتنی، سازه‌های دریایی، استخرها، اسکله‌ها و دیواره های برگشت، بتن غلتکی، کف بتنی پارکینگ‌ها، پل‌ها، باندهای فرودگاه، راه‌های دسترسی، فونداسیون و پایه‌های بتنی می‌توان استفاده کرد.

معظمی یادآور شد: این شرکت به دنبال صادرات این محصول بوده که امارات و عمان اولین مقاصد صادراتی این شرکت هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =