شیعه برای ترویج فرهنگ عاشورا خون های زیادی داده است

اندیمشک-ایرنا-امام جمعه اندیمشک گفت:شیعه در طول تاریخ برای زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورا و ترویج این فرهنگ غنی ، خون های زیادی داده است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید مصطفی حسینی نوری دوشنبه در نشست هم اندیشی برگزاری برنامه های ایام محرم در فرمانداری افزود: فرهنگ عاشورا ، فرهنگی غنی است و ترویج این فرهنگ سبب کاهش آسیب ها و معضلات اجتماعی می گردد.

وی بیان کرد: دشمن همواره به دنبال تضعیف برنامه های ایام محرم بوده است لذا باید با تقویت این برنامه ها و استفاده از ظرفیت های موجود برای ترویج فرهنگ عاشورا استفاده کنیم.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به اینکه برنامه های ایام محرم طبق مصوبات ستاد ملی کرونا برنامه ریزی می شود افزود:مردم شهرستان اندیمشک در سنوات قبل به خوبی اعتقاد خود به اهل بیت (ع) و ارزش های عاشورایی نشان داده اند.

فریدون حسنوند افزود: فرهنگ عاشورا ، فرهنگ نجات بخشی است که انسان را به سوی سعادت دنیا و آخرت هدایت می کند.

وی گفت: اثرگذاری این فرهنگ عظیم بر معادلات جهانی غیر قابل انکار است و دشمن به واسطه تاثیر این فرهنگ ارزشی ، برای کمرنگ کردن برنامه های ایام محرم تلاش جدی می کند.

وی گفت:استفاده مناسب از فضای مجازی برای ترویج فرهنگ عاشورا در شرایط موجود شیوع کرونا ، ضرورت دارد.

وی اظهار داشت:امسال در شرایط خاص کرونایی که برنامه برنامه های ایام محرم برگزار می شود ، باید تدابیر به گونه ای باشد که هیچ خطری سلامت مردم را تهدید نکند.

وی بیان کرد:برگزاری یک سنت چند صد ساله با حفظ پروتکل های بهداشتی مستلزم همدلی و تلاش بیشتر است، لذا باید هیات هایی که آماده برگزاری مراسم هستند مشخص و نسبت به هماهنگی برای برگزاری مراسم ها در فضای باز اقدام گردد.

حسنوند گفت:هیات های عزادار در شهرستان باید به طور کامل پروتکل های بهداشتی را رعایت و با استفاده کامل از ماسک ، مواد ضدعفونی کننده نسبت به برگزاری برنامه های سوگواری اقدام نمایند.

وی افزود:توزیع ماسک رایگان به هیات های عزادار شهرستان یکی از اموری است که باید مورد توجه قرار گرفته و در این خصوص اقدام شود.

فرماندار شهرستان اندیشک هم گفت:در شهرستان اندیمشک در ایام محرم و اربعین حسینی ، شاهد زیباترین صحنه های اعتقاد به حضرت سید الشهدا (ع) بوده ایم.

پیمان جهانگیری افزود:در شرایطی که دشمن به دنبال کمرنگ کردن برنامه های محرم است باید  متناسب با شرایط موجود برای ترویج فرهنگ عاشورا تلاش شود بنابراین نخبگان فرهنگی و ظرفیت های رسانه ای برای ترویج این فرهنگ ارزشی باید مشارکت حداکثری داشته باشند.

وی افزود: برای ایام محرم در شهرستان اندیمشک با تدابیر و تمهیدات ویژه شرایط کرونا برنامه ریزی و در قالب مصوبات ستاد ملی کرونا این برنامه ها اجرا می شوند و برنامه های متناسب با روز عرفه و اعیاد ویژه غدیر و قربان نیز با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام سعید علیپور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اندیمشک هم گفت:جلسات ویژه ایام محرم برای برنامه ریزی شرایط کرونایی با هیات ها و مداحان برنامه ریزی و هدفگذاری شده است.

وی افزود:مراسم ویژه روز عرفه در جوار شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار خواهد شد و برای ایام محرم متناسب با شرایط کرونا و سلامت مردم و عاشقان اهل بیت (ع) هماهنگی و تدابیر در هیات ها مهیا خواهد شد.

سرهنگ احسان کریم پور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اندیمشک هم از اجرای رزمایش کمک مومنانه در ایام عید غدیر و قربان خبر داد و افزود:بسته های ویژه معیشتی در این ایام بین نیازمندان توزیع خواهد شد.

وی افزود:در کنار این رزمایش ها ، توزیع لوازم التحریر نیز هدفگذاری شده و این طرح نیز اجرا می شود.

در این نشست در خصوص برنامه های معنوی روز عرفه ، اعیاد قربان و غدیر خم و ایام محرم برنامه ریزی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =