۶ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۸
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 83886006
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ضرورت اردوی تدارکاتی بازیکنان تیم ملی تنیس روی میز 

کرمان - ایرنا - سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان گفت: ۲ رقابت برون‌مرزی بسیار مهم المپیک توکیو و مسابقات جهانی بوسان کره جنوبی را در پیش داریم و باوجود تعطیلی ۶ ماهه تمامی مسابقات و اردوها به علت کرونا، نیاز به اردوهای تدارکاتی، تمرینات و برگزاری مسابقات برای آماده‌سازی بازیکنان تیم ملی ضروری است.

حمیده ایرانمنش روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه اردوهای داخلی برای آماده سازی تیم ملی تنیس روی میز بزرگسالان درنظر گرفتیم افزود: در صورتی که شرایط بیماری کرونا مساعد شود یکسری پروتکل های بهداشتی را مد نظر قرار دادیم و در صورت امکان با برگزاری یک اردوی برون مرزی، تیم ملی را برای مسابقات جهانی بوسان کره در اسفندماه امسال آماده می‌کنیم.

وی بیان داشت: با تمامی بازیکنان تیم ملی از اسفندماه به صورت آنلاین در ارتباط بودیم و برنامه‌های آنان را کنترل می‌کنیم اما به عنوان سرمربی تیم ملی بدون اردوها و مسابقات نمی‌توانیم ارزیابی دقیقی از آمادگی بازیکنان داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان گفت: با فدراسیون مکاتبه کردیم در صورتی که وزارت بهداشت و وزارت ورزش و جوانان مجوز دهد مسابقه ای با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای برترین های کشور راه اندازی کنیم که علاوه بر ارزیابی و انتخاب برترین های ایران، بازیکنان با برگزاری این دوره از مسابقات می‌توانند از آمادگی نسبی برخوردار شوند.

وی ادامه داد: رایزنی‌ کردیم که رقابت‌های لیگ برتر بانوان نیز امسال برگزار شود.

ایرانمنش افزود: آخرین لیگ برتر بانوان سال ۹۸ در مرحله پلی آف نیمه‌تمام ماند و امسال مکاتب کردیم که این رقابت ها برگزار شود که بازیکنان بتوانند از آمادگی لازم برای مسابقات جهانی و المپیک برخوردار شوند و آمادگی داخلی و فنی در مسابقات برترین‌ها و لیگ برتر بانوان مورد توجه کادر فنی قرار می‌گیرد.

وی اظهار داشت: اوایل امسال مسابقات جهانی و انتخابی المپیک را داشتیم و برنامه‌های خود را از اواسط سال گذشته به فدراسیون ارائه کردیم اما به دنبال شیوع ویروس کرونا این رقابت ها لغو شد و مقرر شد که مسابقات جهانی اوایل تیرماه، پس از آن به اوایل مهرماه و اکنون تاریخ جدید برای برگزاری این رقابت ها ۱۰ تا ۱۷ اسفندماه امسال توسط فدراسیون جهانی اعلام شده است که بر اساس آن برنامه خود را ارئه کردیم.

سرمربی کرمانی تیم ملی تنیس روی میز بانوان گفت: مهمترین رویدادی که در پیش داریم برای سال ۹۹ و اوایل سال ۲۰۲۱ مسابقات جهانی کره جنوبی است و بر همین اساس برنامه های تیم را به فدراسیون دادیم و همچنان منتظر مجوز وزارت ورزش و جوانان و وزارت بهداشت برای آغاز اردوها هستیم.

وی تصریح کرد: در تلاش بودیم اردوهای تیم ملی بانوان تنیس روی میز را از خردادماه امسال آغاز کنیم که وزارت ورزش و جوانان این اجازه را به ما نداد و این مجوز تاکنون نیز صادر نشده است.

ایرانمنش یادآور شد: برنامه های تیم ملی تنیس روی میز تدوین و به فدراسیون ارائه شده و در صورت دریافت مجوز، اردوهای آمادگی خود را بر اساس برنامه از پیش تعیین‌شده، آغاز می‌کنیم.

وی افزود: به علت بیماری کرونا در هیچ مسابقه‌ای نمی توانیم شرکت کنیم و تمامی مسابقات تا پایان سال ۲۰۲۰ لغو شده و ۲ ماه پایانی این امسال ممکن است یکسری پروتکل های بین المللی برای برگزاری مسابقات تعیین کنند اما فعلا خبری از هیچ مسابقه ای نیست.

سرمربی کرمانی تیم ملی تنیس روی میز بانوان گفت: فدراسیون جهانی تنیس روی میز زمان برگزاری مسابقات انتخابی المپیک را تاکنون اعلام نکرده و هنوز به صورت قطعی مشخص نیست که المپیک توکیو برگزار شود یا نه، اما امید بسیاری برای کسب سهمیه در این رقابت‌ها داریم.

وی تاکید کرد: منتظریم فدراسیون جهانی برای انتخابی المپیک به ما برنامه بدهد و احتمال دارد که زمان برگزاری این مسابقات اواخر فروردین ماه باشد و پس از آن تیم ملی مسابقات المپیک را در پیش دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha