آموزش ایمنی در ساخت و سازها برای مالکان خراسان شمالی اجباری شد 

بجنورد- ایرنا- رییس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: آموزش ایمنی در ساخت و سازها برای مالکان این استان اجباری شده و شهرداری‌ها مکلف هستند پیش از صدور پروانه، از مالکان تقاضای مستندات حضور در دوره های آموزش ایمنی دریافت کنند.

علی قلی پور روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با هماهنگی انجام شده با معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار، از این پس شهرداری ها پیش از صدور پروانه ساختمان برای مالکان، آنان را برای حضور در دوره های آموزشی ایمنی به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی می کنند. 

رییس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی افزود: مالکان در این دوره ها با ضوابط فنی و ایمنی کار آشنا می شوند. 

قلی پور اظهار داشت: در چهارماهه امسال ۱۰ مورد حادثه در کارگاه های استان رخ داده که ۲ مورد از این حادثه ها، منجر به فوت ۲ نفر شده است. 

وی افزود: یکی از حادثه های منجر به فوت، در کارگاه ساختمانی بوده است که فرد به علت سقوط از ارتفاع جان باخت و در حادثه دیگر، کارگر نانوایی جان خود را از دست داد.

رییس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در این مدت ۵۴ درصد از حادثه های ناشی از کار در کارگاه های استان، در کارگاه های ساختمانی بوده است. 

وی در بخش دیگر سخنان خود در باره بازرسی از کارگاه های استان گفت: در بازرسی ها علاوه بر ضوابط فنی و ایمنی، رعایت پروتکل های بهداشتی هم رصد می شود و نتایج نشان می دهد ۸۰ درصد از کارگاه ها، پروتکل های بهداشتی پیشگیری از شیوع کرونا را رعایت می کنند. 

قلی پور با بیان اینکه در سه ماهه امسال، هزار و ۵۲۶ مورد بازرسی از کارگاه های استان انجام شده است افزود: در این مدت هزار و ۳۹۱ مورد ابلاغیه رفع نقص باری کارفرمایان صادر شده است. 

وی خاطرنشان کرد: البته بسیاری از ابلاغیه ها، جنبه راهنمایی، مشاوره و توصیه داشته اما نقص و ایراد در برخی کارگاه ها به لحاظ ایمنی حاد بوده است. 

رییس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی اظهار داشت: در این مدت ۲۹ مورد گواهی صلاحیت ایمنی برای پیمانکاران صادر شده است.

در خراسان شمالی پنج هزار و ۸۰۰ کارگاه ها مشمول بازرسی های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =