توزیع کارت کنکور دکتری ۹۹ آغاز شد

تهران- ایرنا- فرآیند توزیع کارت ورود به جلسه کنکور دکتری ۹۹ از امروز دوشنبه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شد.

کنکور دکتری ۹۹ به عنوان نخستین آزمون در دوران کرونا از ساعت ۸ صبح روز پنج شنبه نهم مرداد ماه جاری در ۶۰ شهرستان کشور و با رقابت بیش از ۱۹۷ هزار داوطلب در یک نیم روز کلید می خورد.
فرآیند توزیع کارت ورود به جلسه از امروز دوشنبه ۶ مردادماه آغاز شد و تا پایان روز چهارشنبه هشت مردادماه ادامه دارد.
داوطلبان‌ با وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای (شامل نام‌خانوادگی و نام، کد ملی و تاریخ تولد) یا اطلاعات ثبت‌نامی (شماره پرونده و کد پیگیری) از کارت شرکت در آزمون پرینت تهیه کنند و بر اساس تاریخ و آدرس تعیین شده روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه کنند.
طبق اطلاعیه سازمان سنجش کشور و بر اساس آخرین اطلاعات درباره راه های انتشار ویروس کرونا و مخاطرات احتمالی آن در حوزه های برگزاری آزمون، انتظار می رود داوطلبان موارد زیر را مدنظر قرار داده و برای حفظ سلامتی، سایر داوطلبان و خانواده های خود، آن را رعایت کنند.
داوطلبان زمان مناسب منزل تا حوزه امتحانی را برآورد کنند و به موقع در محل آزمون حضور یابند. حوزه برگزاری آزمون از ساعت ۶:۳۰ صبح روز برگزاری آزمون آماده حضور داوطلبان خواهد بود.
داوطلبان برای پیشگیری از تجمع، حضور خود را به دقایق پایانی موکول نکرده و از تردد بی مورد در محل آزمون جدا خودداری کنند. همچنین هنگام ورود و خروج به حوزه با دیگر داوطلبان فاصله مناسب (حداقل یک متر) را حفظ کنند.
‌همراه داشتن ماسک ۳ لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه)، از ابتدای ورود به حوزه برگزاری آزمون تا پایان برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی الزامی است.
حوزه های آزمون از تحویل گرفتن هرگونه وسایل اضافی از جمله تلفن همراه، ماشین حساب، کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه و ... معذور هستند. بنابراین به غیر از موارد اعلام شده در اطلاعیه پرینت کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون و اوراق تشخیص هویتی از همراه داشتن سایر وسایل جدا خودداری شود.
طبق دیگر دستورالعمل سازمان سنجش، به همراه داشتن تلفن همراه حتی به صورت خاموش در جلسه آزمون موجب محرومیت از گزینش در آزمون خواهد بود.
داوطلبان باید در زمان استقرار در محل صندلی از صحبت کردن با سایر داوطلبان مجاور جدا خودداری و برای بازرسی بدنی و تطبیق عکس با فرد متولی همکاری کنند.
داوطلبان همچنین از تماس دست ها با چشم، دهان و بینی در حین آزمون جدا خودداری و هنگام عطسه یا سرفه از دستمال کاغذی استفاده کنند و در صورتی که دستمال وجود نداشت از قسمت داخلی آرنج استفاده شود.
در صورت داشتن سوال ضروری از عوامل اجرایی در طول برگزاری آزمون حتما با رعایت فاصله مناسب و داشتن ماسک سه لایه معمولی (بدون فیلتر) اقدام به صحبت کنند.
به پیام هایی که حاوی نکات اجرایی و بهداشتی است و در جلسه آزمون از بلندگو پخش می شود با دقت گوش کرده و به آن عمل شود.
افراد لوازم التحریر مورد نیاز از قبیل مداد، تراش و پاک کن به همراه داشته باشند؛ این سازمان تاکید کرد که رد و بدل کردن این لوازم در جلسه آزمون تخلف محسوب می شود.
پاک کردن و ضدعفونی دست بعد از درج اثر انگشت در پاسخنامه با پد الکلی (که توسط حوزه امتحانی به فرد تحویل می‌شود) حتما انجام شود.
از تماس دست با سطوحی که اغلب لمس می شود نظیر صندلی ها، دستگیره درها و شیرآلات سرویس بهداشتی و... خودداری کرده و از دستمال کاغذی استفاده شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha