امدادرسانی هلال احمر استان زنجان به ۵۸۲ حادثه دیده

زنجان - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: طی چهار ماهه گذشته از سالجاری ۹۵۲ نیروی عملیاتی برای ۵۸۲ حادثه دیده در سطح این استان امدادرسانی کردند.

شهرام میرزایی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: چهار ماهه گذشته از سالجاری ۱۹۶ مورد حادثه اعم از سوانح جاده‌ای، آتش سوزی، سیل و آبگرفتگی، کوهستان، غرق شدگی و دیگر حواداث بوده که از این تعداد ۱۵۸ مورد مربوط به تصادف جاده ای در مسیرهای ارتباطی استان است.
وی، تعداد حادثه دیدگان از این حوادث را ۵۸۲ نفر برشمرد و یادآوری کرد: تعداد مصدومان حوادث و سوانح بیان شده نیز ۲۹۲ نفر در این مدت ثبت شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: بیشترین موارد امداد رسانی به مصدومان با ۲۸۰ نفر بوده و ۴۹۶ نفر نیز حادثه دیده در سوانح جاده ای استان طی مدت بیان شده است.
میرزایی اظهارداشت: طی این مدت در ۱۹۶مورد حوادث اتفاق افتاده در سطح استان زنجان، ۵۷ نفر توسط نیروهای هلال احمر به مراکز بیمارستانی منتقل شده که یک نفر حین انتقال فوت کرده است.
وی با بیان اینکه ۴۲ نفر در صحنه حادثه فوت کرده اند، ادامه داد: ۳۵ نفر از این فوتی ها مربوط به حوادث جاده ای و  پنج نفر غرق شدگی و ۲ نفر در مراکز کارگاهی و صنعتی بوده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: تعداد تیم های عملیاتی در امدادرسانی به حوادث استان در چهار ماهه گذشته از سالجاری ۳۳۷ تیم با ۹۵۲ نیروی عملیاتی برای حادثه دیدگان امدادرسانی کرده اند.
میرزایی خاطرنشان کرد: ۱۵۸ دستگاه آمبولانس، ۱۴۸ دستگاه خودروی نجات و ۱۱۹ خودروی کمک دار سبک در سطح استان زنجان در ۱۹۶ مورد حادثه توسط نیروهای عملیاتی به کارگیری شده است.
وی تاکید کرد: پایگاه های هلال احمر در سطح جاده های این استان فعال هستند و خدمات امدادی شبانه روزی ارائه می دهند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان از هموطنان خواست، در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره ۱۱۲ برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعتی از شبانه روز تماس برقرار کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha