«گورکن» امروز در جشنواره شانگهای به نمایش درمی‌آید

تهران- ایرنا- فیلم سینمایی «گورکن» امروز در نخستین نمایش جهانی خود در بخش استعدادهای جوان آسیایی «بیست و سومین جشنواره‌ی فیلم شانگهای چین» به نمایش درمی‌آید.

فیلم سینمایی گورکن به کارگردانی کاظم ملایی و به تهیه‌کنندگی سینا سعیدیان امروز دوشنبه/ ۶ مرداد در نخستین نمایش جهانی خود، در سالن شماره ۳ مرکز هنری فیلم شانگهای به نمایش درخواهد آمد. این فیلم هفته‌ آینده نیز (یکشنبه ۱۲ مرداد) در سالن بزرگ مرکز هنری FANCL برای بار دوم روی پرده خواهد رفت.

بیست و سومین جشنواره فیلم شانگهای از ٤ تا ١٢ مرداد (٢٥ ژوئیه تا ٢ اوت)، بصورت ترکیبی از رویدادهای فیزیکال و مجازی و نیز سینمای فضای باز برگزار شده و در مجموع نزدیک به ۴۰۰ فیلم در چهل سینمای شهر شانگهای به نمایش خواهد گذاشت. امسال جشنواره شانگهای به علت مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا هیچ مهمان خارجی نداشته و حتی داوری و مراسم اعطای جایزه در دو بخش رقابتی استعدادهای جوان آسیایی و جام طلایی نیز برگزار نمی‌شود. مخاطبان برای ورود به سالن‌های سینما ملزم به داشتن ماسک هستند و دما بدن آنها پیش از ورود به سالن‌ها بررسی می‌شود.

از سینمای ایران به غیر از گورکن، فیلم نجیبه ساخته مصطفی گندم کار در بخش «استعدادهای جوان آسیایی»، من اینجا هستم ساخته عباس امینی و فیلم کوتاه خرچنگ ساخته شیوا صادق اسدی در بخش «جام طلایی»، و متری شیش و نیم ساخته سعید روستایی و پیرمردها نمی میرند ساخته رضا جمالی نیز در بخش «چشم انداز بین‌الملل» روی پرده خواهند رفت. مروری بر آثار فدریکو فلینی کارگردان ایتالیایی (نسخه‌های بازسازی شده با کیفیت ۴K) و مروری بر آثار کلود شابرول کارگردان فرانسوی و نیز نمایش هشت قسمت هری پاتر از دیگر بخش‌های این رویداد معتبر سینمایی به شمار می‌آیند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha