بهبودی ۹۸ درصد مبتلایان به ویروس کرونا در کیش

کیش- ایرنا- رئیس بیمارستان کیش از بهبودی ۹۸ درصد مبتلایان به ویروس کرونا که در این بیمارستان بستری بوده‌اند، خبر داد و گفت که تعداد مبتلایان در این جزیره رو به کاهش است

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، مصطفی نادعلی نژاد گفت: از مجموع ۳۱۷ بیمار مبتلا به کرونا در این بیمارستان ۹۸ درصد آنها بهبود و ۱.۸ درصد نیز فوت کرده‌اند. وی افزود:  با حمایت سازمان منطقه آزاد کیش و شناسایی  و درمان به موقع بیماران توانستیم با کنترل و مقابله با شیوع بیماری کرونا آرامشی که شایسته ساکنین جزیره کیش هست در این منطقه برقرار کنیم.

نادعلی نژاد در خصوص راه اندازی تریاژ دو لایه به منظور پیشگیری و مقابله با ویروس کووید ۱۹ در سطح جزیره کیش اظهار داشت: این مجموعه نخستین بیمارستان در سطح کشور هست که با اقداماتی نظیر کنترل، تب سنجی و شناسایی افراد مشکوک به بیماری تنفسی به مسیر زرد "کلینک تنفسی" جهت دریافت خدمات درمانی هدایت می شوند.

وی تصریح کرد: با استقرار " داروخانه، نمونه گیری، تزریقات و سرم تراپی مستقل" در کلینک تنفسی، بیماران می توانند از تمام خدمات درمانی این بخش بهره مند شوند.

نادعلی نژاد بر ضرورت ایجاد بخش عفونی کلینک تنفسی خارج از بیمارستان کیش در "ساختمان فیاک" تاکید کرد و افزود: در بازه زمانی ۶۰ روزه با تجهیز کلینک تنفسی و امکاناتی از قبیل آزمایشگاه در مجموعه فیاک، ضمن این که بیمارستان کیش عاری از هر گونه بیمار تنفسی می شود، بر ارتقاء سرعت و کیفیت درمان نیز افزوده خواهد شد.

رئیس بیمارستان کیش در ادامه با اشاره به کاهش نرخ بیماری کووید۱۹ در این منطقه افزود: غربالگری به موقع از سوی مرکز توسعه سلامت کیش، تصمیم گیری و عملکرد به موقع بیمارستان، پیش بینی سطح بحران، ارائه خدمات در سطح مناسب، تهیه داروهای مورد نیاز برای درمان بیماران، موجب کاهش نرخ مبتلایان و فوتی ناشی از ویروس کووید۱۹ در سطح جزیره کیش شده است.

مصطفی نادعلی نژاد در رابطه با اقدامات انجام شده به منظور حفظ آرامش و افزایش اعتماد بخشی مراجعه کنندگان به بیمارستان کیش خاطر نشان کرد: با جدا سازی بخش عفونی کلینک تنفسی آمار مراجعه کنندگان در بخش سبز بیمارستان کیش افزایش یافته است.

همچنین نادعلی نژاد افزود: از ابتدای اسفند تا کنون  ۳۵۰۰ تست "پی سی آر" در بیمارستان کیش انجام شده است و در حال حاضر ۲۳ بیمار بستری در بخش تنفسی وجود دارد و مبتلایان به بیماری کووید۱۹ در این منطقه رو به کاهش است.

رئیس بیمارستان کیش در خصوص بهره برداری از دستگاه تشخیص تست کرونا که موجب افزایش سرعت بیمار یابی و درمان به موقع بیماران مبتلا به کرونا در منطقه آزاد کیش شده گفت: با همت مرکز توسعه سلامت و شورای سلامت کیش طرح قرنطینه با نظارت و کنترل دقیق اجرا می شود و به ازای هر ۱۲ نفر از ساکنین کیش یک مورد تست انجام شده است که این اقدام در کل کشور کم نظیر است.

وی در ادامه سخنان خود افزود: در مرکز توسعه سلامت کیش مرکز بیماریابی ۱۶ ساعته راه اندازی شده و نمونه گیری ها در حال انجام هست و در بیمارستان کیش نیز دو مرکز نمونه گیری به صورت سرپایی فعالیت دارند.

مصطفی نادعلی نژاد با بیان این که سیاست اصلی سازمان منطقه آزاد کیش حفظ و ارتقای سلامت این منطقه است یادآور شد: این منطقه از نظر میزان بهبود یافتگان و فوتی ها در مقایسه با آمارهای جهانی و کشوری در شرایط بهتری قرار دارد و تلاش می کنیم با شناسایی بیماران، درمان و اجرای طرح قرنطینه به موقع به رکوردهای بهتری در این عرصه دست یابیم.

نادعلی نژاد ادامه داد: شناسایی، درمان و بستری به موقع و نظارت مستمر و اجرای طرح قرنطینه می تواند سطح سلامتی و بهبودی را در این منطقه افزایش دهد و بهبود و ترخیص ۹۸ درصدی بیماران مبتلا به کووید۱۹ و نرخ پایین مرگ و میر از دستاوردهای خوب این بیمارستان است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اجرای برنامه های منظم و پروتکل های درمانی در تمام نقاط جزیره کیش از جمله هتل ها و بازارها به خوبی رعایت می شود و مردم فهیم جزیره کیش پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده از سوی شورای سلامت کیش و حفظ فاصله گذاری اجتماعی را با حس مسئولیت پذیری برای پیشگیری و مقابله با این بیماری رعایت می کنند   

شایان ذکر است، برای آن دسته از افرادی که علائم بیماری دارند و بر اساس تشخیص پزشک احتمالا مبتلا به بیماری کرونا هستند، نمونه گیری برای شخص مبتلا و اطرافیان آن که دارای بیماری زمینه ای هستند توسط مرکز توسعه سلامت کیش به صورت رایگان انجام می شود

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha