کانون‌های فعال در رزمایش همدلی تسهیلات دریافت می‌کنند

تهران- ایرنا- رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گفت: کانون‌ها می‌توانند بر اساس میزان مشارکت در کمک به اقشار آسیب دیده از شیوع کرونا تسهیلات دریافت کنند.

حجت الاسلام حبیب‌رضا ارزانی روز دوشنبه با اشاره به اجرای طرح ملی راهکار به خبرنگار معارف ایرنا گفت: در این طرح امتیازی برای کانون های مساجد در سامانه در نظر گرفته می شود تا بر اساس میزان مشارکت و فعالیت‌های انجام شده امتیازهایی دریافت کنند.

وی با اشاره به راه اندازی رواق همدلی در ستاد هماهنگی کانون های مساجد به منظور تشویق کانون های فعال در این زمینه افزود: اگر کانون ها  به امتیاز ویژه ای رسیدند مثلا در تولید ماسک به آمار قابل توجهی دست یابند یا به نیازمندان کمک ویژه ای کرده باشند، به آنان مجوز رواق همدلی اعطا می کنیم و با همان عنوان در سازمان ثبت شرکت ها به ثبت می رسند و می توانند تسهیلاتی دریافت کنند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: از سوی ستاد هماهنگی کانون های مساجد و همچنین از طرف وزارت کشور یا فرمانداری ها و در روستاها از سوی دهداری ها کمک هایی برای این کانون ها در نظر گرفته می شود.  

البته با توجه به وضعیت بودجه و مسائل مالی کشور که مشکلاتی وجود دارد، تلاش می کنیم ارتباط کانون ها را در قالب های مختلف ایجاد و بحث خیرین را نیز بیش از گذشته فعال کنیم.

ارزانی اضافه کرد: طرح ملی راهکار از ابتدای سال جاری در بیش از ۲۵ هزار مسجد به منظور اجرایی‌کردن سفارش رهبر معظم انقلاب برای کمک به اقشار آسیب‌ دیده از شیوع بیماری کرونا راه اندازی شده و این طرح تا پایان سال ادامه دارد.

وی ادامه داد: تاکنون بیش از ۹ هزار  ۴۰۰ گزارش از سوی کانون های فرهنگی و هنری مساجد در ارتباط با فعالیت های طرح راهکار ارائه شده که سه هزار و ۹۰۰ گزارش مربوط به کانون های روستایی بوده است.

طرح ملی راهکار به دنبال سخنان رهبر معظم انقلاب در نیمه ماه شعبان مبنی بر رزمایش همدلی و ایثار از ابتدای سال جاری در کانون های فرهنگی هنری مساجد اجرا آغاز شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha