آتش‌گرفتن علف‌های هرز در بوکان ۱۵ میلیارد ریال خسارت برجا گذاشت

مهاباد- ایرنا- مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان گفت: براثر آتش‌زدن علف‌های هرز محوطه یک کارگاه تولید کفش در این شهرستان ۱۵ میلیارد ریال خسارت به‌بار آمد.

سیدفواد هاشمی روز دوشنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پس از تماس مردمی با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی مبنی بر اینکه یک کارگاره تولید کفش در شهرک صنعتی این شهرستان طعمه حریق شده است بلافاصله ۲ تیم هفت نفره از آتش‌نشانان ایستگاه‌های شماره یک و چهار آتش‌نشانی به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: آتش‌نشانان با حضور در محل بلافاصله عملیات اطفای حریق را آغاز کرده و از سرایت آتش به دیگر انبارهای بزرگ مجاور  این کارگاه تولیدی کفش جلوگیری کردند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان در خصوص علت حادثه افزود: یکی از کارکنان این کارگاه اقدام به آتش‌زدن علف‌های هرز محوطه کرده بود که به دلیل ناتوانی در کنترل آن باعث سرایت آتش به محوطه اصلی کارگاه می‌شود.

وی افزود: سرایت آتش به محوطه اصلی کارگاه  باعث شد که یکی از دستگاه‌های بازیافت و تولید کفش به ارزش ۱۵ میلیارد ریال در داخل این محوطه طعمه حریق شده و به‌طور کامل در آتش بسوزد.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون چهار مورد آتش‌سوزی در مزارع و عرصه‌های مرتبط با بخش کشاورزی و بیش از ۶ مورد آتش‌سوزی در داخل شهر و یک آتش‌سوزی در شهرک صنعتی این شهرستان روی داده که توسط ماموران آتش‌نشانی مهار شده است.

در بوکان چهار ایستگاه آتش‌نشانی با ۴۰ نفر نیرو در حال خدمات‌رسانی به شهروندان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =