معاون دبیرکل حزب الله: معادله بازدارندگی با اسرائیل پابرجاست

تهران- ایرنا- شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان یکشنبه شب در گفت وگو با شبکه خبری المیادین لبنان گفت: معادله بازدارندگی با اسرائیل پابرجا بوده و تغییری نکرده است.

به گزارش المیادین، قاسم در خصوص شهادت «علی کامل محسن» از نیروهای حزب‌الله در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به دمشق، گفت: در پاسخ به این سؤال شما که حزب‌الله پاسخ این حمله را کی خواهد داد، می‌گویم که به این سؤال شما پاسخی نمی‌دهم.

وی افزود: قواعد درگیری تغییری نکرده است و بررسی میدانی منطقه و فلسطین اشغالی نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی به دنبال کشاندن حزب الله به یک جنگ نیست.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان اضافه کرد: اوضاع داخلی رژیم صهیونیستی اجازه جنگ‌افروزی به تل‌آویو را نمی‌دهد و محبوبیت دونالد ترامپ در داخل آمریکا کاهش یافته است.

قاسم در ادامه گفت: محور مقاومت همواره در موضع دفاع از خود بوده و در نتیجه، فضای جنگی در ماه‌های آینده را بعید می‌دانم.

این مقام ارشد حزب الله لبنان افزود: اگر آنها تصمیم به جنگ گرفتند ما پاسخ هرگونه تجاوز رژیم را خواهیم داد و جنگ ۳۳ روزه نمونه واضح موضع مقاومت در برابر تجاوزات صهیونیست‌هاست.

وی در خصوص ایجاد مزاحمت جنگنده‌های آمریکا برای هواپیمای مسافری ایران نیز گفت: دولت لبنان باید موضع خود در خصوص این حادثه را اعلام کند.

قاسم اضافه کرد: آمریکایی‌ها با این اقدام خود می‌خواهند بگویند که حضور آنها در سوریه برای سنگ‌اندازی در برابر راه حل سیاسی و حمایت از اسرائیل است.

او گفت که بعید نمی‌داند ایجاد مزاحمت برای هواپیمای ایرانی، پیامی باشد در پاسخ به توافق راهبردی سوریه و ایران.

معاون دبیرکل حزب الله همچنین گفت: توافق راهبردی میان ایران و سوریه بزرگترین پاسخ به اسرائیل و آمریکا است و همه ادعاهای دروغین آنها را خنثی کرد.

وی ادامه داد: آمریکا با راه اندازی جنگ در سوریه می‌خواست محور مقاومت را هدف قرار دهد و طرح خاورمیانه جدید را دوباره زنده کند.

قاسم گفت: آمریکایی‌ها به دنبال بقایایی در منطقه هستند تا از طریق آن، نسخه سوم طرح خاورمیانه جدید را ایجاد کنند.

او گفت که با وجود این تلاش‌ها و طرح‌ها، واقعیت آن است که آمریکا در منطقه فاقد طرح کامل است و این مسأله فرصتی است برای محور مقاومت تا پیروزی‌ها و دستاوردهای دیگری محقق کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha