بازدید علی‌نژاد از فدراسیون‌های کونگ‌فو و دوچرخه‌سواری

تهران- ایرنا- معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، روز یکشنبه با حضور در مجموعه ورزشی آزادی از فدراسیون‌های کونگ‌فو و دوچرخه‌سواری بازدید کرد.

«مهدی علی‌نژاد» در این بازدید در خصوص برگزاری سومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا توآی در صورت مطلوب شدن شرایط کشور به لحاظ شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت : برای ما خیلی مهم است که این رشته را در حوزه بین‌الملل فعال‌تر کنیم.

وی گفت: برای حفظ سلامتی ورزشکاران و براساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با شیوع ویروس کرونا، تصمیم گرفته شد که برای رشته های برخوردی آموزش آنلاین مورد توجه قرار بگیرد.

معاون وزیر همچنین به نقشه راهی که توسط فدراسیون کونگ‌فو برای بین‌المللی کردن رشته توآی تدوین شده اشاره کرد وگفت: الزاماتی در این راه وجود دارد که بتوانیم این رشته ایرانی را بیشتر به دنیا بشناسانیم.

علی‌نژاد در پاسخ به این سوال که آیا وزارت ورزش و جوانان قصدی برای تغییر نام فدراسیون کونگ‌فو دارد یا خیر، گفت: در وزارت ورزش هیچ تصمیمی برای تغییر نام فدراسیون کونگ‌فو نگرفته‌ایم و هیچ اختلافی نیز با این فدراسیون نداریم.

معاون وزیر ورزش همچنین با اشاره به بازدیدش از فدراسیون دوچرخه‌سواری با ارائه اطلاعاتی در خصوص مجموعه اداری درحال ساخت این فدراسیون، گفت: تقریبا 6 ماه پیش در مراسم کلنگ‌زنی این مجموعه بودیم که پیشرفت بسیار بالایی داشته و امیدواریم که تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

او در ادامه توضیحاتی را در خصوص بازدیدهایش از پیست دوچرخه‌سواری و خوابگاه‌در دست احداث این فدراسیون ارائه کرد و گفت: همه فدراسیون‌ها لازم است که یک مجموعه اداری آبرومندی در اختیار داشته باشند.

علی نژاد در مورد درخواست مسوولان فدراسیون دوچرخه‌سواری در خصوص راه اندازی پیست BMX، اظهار داشت : قطعا با هماهنگی که با فدراسیون خواهیم داشت تلاش می‌کنیم که نیازهای فدراسیون دوچرخه‌سواری را برآورده کنیم.

معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش، ادامه داد: دوچرخه سواری در گذشته نشان داده که پتانسیل بالایی در بازی‌های آسیایی دارد و با برنامه‌ای که مجموعه فدراسیون دوچرخه‌سواری خواهد داشت، به‌نظر می‌رسد که بازهم می‌توانیم موفقیت‌های خوبی را به دست آوریم.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha