‍ فرماندار اسلامشهر: برخی اساسا اعتقادی به رعایت بهداشت برای مقابله با کرونا ندارند

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان اسلامشهر با بیان اینکه برخی اساسا اعتقادی به رعایت بهداشت کرونایی ندارند گفت: بی توجهی به دستورالعمل های بهداشتی از جمله نزدن ماسک، ترددهای غیرضرور و برگزاری مجالس عروسی و عزا باعث اوج گیری ویروس کرونا در این شهرستان شده است.

به گزارش ایرنا از فرمانداری اسلامشهر مسعود مرسلپور روز یکشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا با انتقاد از عملکرد برخی دستگاه‌ها و افراد در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا افزود: اکنون ۲۵ استان کشور در وضعیت قرمز و هشدار قرار دارند که استان تهران و شهرستان اسلامشهر نیز در وضعیت هشدار است.

وی با اشاره به این که منحنی تعداد افراد بستری شده در بیمارستان اسلامشهر مساعد و مناسب نیست، ادامه داد: با توجه به اینکه با یک ویروس مرموز در حال مقابله و مبارزه هستیم که برای مردم خیلی مشکل ساز شده، متأسفانه در سطح شهرستان اسلامشهر تعدادی از شهروندان خیلی قائل به رعایت نکات بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک نیستند.

فرماندار اسلامشهر تاکید کرد: رشد مبتلایان به ویروس کرونا در اسلامشهر قابل توجیه نیست.

به گفته مرسلپور مبارزه با کرونا و رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی ناشی از شیوع ویروس کرونا در دستور کار تمام مسؤولان و دستگاه‌های دولتی است اما متأسفانه تاکنون نتوانسته ایم از لحاظ فرهنگی تلاش کنیم که در ذهن مردم متواتر شود ویروس کرونا خطرناک است و سن، جنسیت، درجه و مقام نمی‌شناسد.

وی تصریح کرد: ادارات باید رودربایستی را کنار بگذارند، مصوبات ستاد ملی کرونا همچون مصوبات شورای عالی امنیت ملی است و به تأیید مقام معظم رهبری رسیده، حکم قانون را داشته و تا زمانی که لازم الاجرا است تخطی و سرپیچی از آن حُکم جُرم دارد و تمام محدودیت‌های گذشته تا ۱۰ روز آینده در شهرستان اسلامشهر اعمال می‌شود.

مرسلپور ضمن قدردانی از تلاش‌ها و ایثارگری‌های کادر درمان گفت: اگر ایثار، فداکاری و جان‌فشانی پرستاران و کادر درمانی نباشد قطعاً جامعه دچار مشکلات زیادی می‌شود، جدی گرفتن ویروس کووید ۱۹ بسیار با اهمیت و بهترین راه مقابله و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی است.

براساس آخرین آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از دیروز تا امروز ۵ مرداد ۱۳۹۹ و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۳۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۲۸۲ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۹۱ هزار و ۱۷۲ نفر رسیده است.

براساس این گزارش، در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۵ هزار و ۷۰۰ نفر رسید.

شهرستان اسلامشهر با ٨٠٠ هزار نفر جمعیت در غرب استان تهران واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =