۶ مرداد ۱۳۹۹، ۸:۳۴
کد خبرنگار: 1827
کد خبر: 83885652
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۹ میلیارد ریال تسهیلات کرونایی در رفسنجان پرداخت شد

کرمان - ایرنا - رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان رفسنجان با بیان اینکه بحران کرونا برخی مشاغل را تعطیل و نیمه تعطیل کرده و دولت درصدد پرداخت تسهیلات برای جبران این خسارت ها است، گفت: این تسهیلات در رفسنجان نیز به میزان ۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال به متقاضیان پرداخت شد.

محمود شریفی شبانگاه یکشنبه در نشست کارگروه اشتغال در فرمانداری رفسنجان افزود: به بیش از سه هزار و ۲۰۰ نفر در رفسنجان که دارای کد بیمه تأمین اجتماعی، کارگاه و کسب و کار هستند و در بحران کرونا آسب دیده اند پیامک ارسال شد تا در سامانه ای که دولت برای پرداخت تسهیلات کرونایی اعلام کرده ثبت نام کنند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۸۳۵ نفر ثبت نام کردند و در مجموع مبلغ  ۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال با نرخ سود ۱۲ درصد به آن ها پرداخت شد و بازپرداخت این وام ها از مهر و آبان ماه به مدت ۲ سال آغاز خواهد شد.

شریفی بیان کرد: کارگاه هایی که تولید و اشتغال داشتند به ازای هر نفر ۱۵ میلیون تومان به کارفرما، به افرادی که مشاغل عادی دارند ۱۲ میلیون تومان و به رانندگان و تاکسی های بین شهری نیز ۶ میلیون تومان تعلق گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در رفسنجان ۱۶  بانک عامل از جمله تجارت، سپه، ملت، ملی، موسسه های خیریه کوثر و نور برای واگذاری تسهیلات کرونایی در نظر گرفته شده است.

وی در بخش دیگر از سخنانش به اشتغالزایی از طریق سامانه کارا نیز اشاره کرد و گفت: امسال تعهدی مبنی بر اشتغالزایی برای ۲ هزار و ۵۸۵ نفر در سامانه کارا داریم که باید ثبت نام کنند و کارگروه اشتغال به همین منظور فعال شده تا به موانع و مشکلات متقاضیان رسیدگی و منجر به اشتغالزایی شود.

شریفی خاطرنشان کرد: سال قبل برای یکهزار و۸۱۸ نفر که در سامانه کارا ثبت نام کرده بودند تعهد اشتغالزایی داشتیم.

وی گفت: در مجموع در کل شهرستان رفسنجان در راستای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی از اسفند ماه سال گذشته تاکنون از ۴۷۲ طرح با تقاضای ۴۷۱ میلیارد و ۶۶ میلیون ریال ۳۴۱ طرح با مبلغ ۳۲۲ میلیارد و ۷۵۴ میلیون ریال اجرا شده و برای ۵۱۰ نفر هم به طور مستقیم اشتغالزایی شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha