استحکام اندیشه غدیر در نسل جوان یک ضرورت است

خرم آباد - ایرنا - رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه لرستان گفت: معرفی و استحکام اندیشه غدیر در نسل جوان یک ضرورت است که باید در برنامه‌ریزی‌های دهه ولایت مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام رضا حقیان روز یکشنبه در جلسه هماهنگی دهه امامت و ولایت افزود: بعد از رحلت پیامبر(ص) در جهان اسلام ۲ اندیشه سیاسی شکل گرفت که یکی از آنها اعتقاد دارد نسل امام بر خدا واجب است نه بر امت؛  که این اندیشه ناب اسلام است و پیامبر در ۲۳ سال مبین و مبلغ آن بود.

وی اظهار داشت: یک اندیشه مزاحم تحت عنوان اینکه «نسل امام واجب بر امت است» شکل گرفت و بعدها تبدیل به اندیشه ای در مقابل اندیشه ناب پیامبر و اسلام  و البته دچار تزلزل شد.

وی ادامه داد: واقعه غدیر تبلور اندیشه نخست یعنی « نسل امام واجب بر خدا است» می باشد بنابراین باید در این ایام نسبت به پاسداشت؛ تبلیغ و استحکام این اندیشه در نسل حاضر تلاش کنیم.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه لرستان گفت: بنابراین کار ما در ایام غدیر مجاهدتی است که اگر به خوبی انجام و ترویج شود در استحکام نظریه ناب اسلام  و پیامبر مبنی بر  «نسل امام واجب علی الله»؛ کمک می کند.

حجت الاسلام حقیان تاکید کرد: فعالیت های ارزشمند هرساله در این راستا باید هدفمند باشد و علاوه بر اجرای برنامه های کلیشه ای هر سال؛ باید برای اقدام تاثیرگذار در غدیر سال آینده برنامه ریزی کرد  و رهبر معظم انقلاب توصیه فرمودند مردم را به سمت مطالعات علمی و تبلیغ علمی و عالمانه مسایل مربوط به غدیر تشویق کنیم.

وی گفت: در طول تاریخ و بعد از واقعه غدیر آثار بسیار ارزشمند علمی در خصوص حقانیت علی (ع)؛ خلافت بلافصل  و امامت ایشان نوشته شد اما در بین شیعیان گمنام است.

حجت الاسلام حقیان تصریح کرد: ارزشمندترین و متقن ترین این آثار کتاب «الغدیر»علامه امینی است و جوان ما هنوز ارتباط خوبی با این اثر پیدا نکرده و متاسفانه در جوامع علمی ارتباط موثری و کاملی با این اثار و این اثر صورت نگرفته است.

وی افزود: معرفی؛ تشویق و ایجاد انگیزه جوانان برای حرکت در lسیر این آثار از بهترین کارها است که باید سال آینده جز برنامه همه اعضای ستاد غدیر باشد.

وی بیان کرد: همچنین امسال دعای عرفه با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی در فضای باز و اگر نشد در مصلی ها برگزار می شود.

 مدیر کل کتابخانه های عمومی لرستان نیز گفت: با توجه شیوع کرونا برنامه های امسال این نهاد در رابطه با عید غدیر و دهه امامت و ولایت به صورت مجازی برگزار می شود.

فرشته طهماسبی افزود: مسابقات الکترونیکی کتابخوانی با موضوع دهه امامت و ولایت؛ معرفی متنی کتاب های مناسبتی در پیام رسان های داخلی و اینستاگرام؛ قصه گویی صوتی و تصویری کتابداران ویژه کودک و نوجوان؛ معرفی کتاب های تصویری؛ نشست های کتابخوان و برگزاری نشست های اختصاصی اقشار ویژه طلاب در فضای مجازی از جمله این برنامه ها است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =