استعدادیابی ورزشکاران ناشنوا به طور همزمان در تمام نقاط کشور انجام می‌شود

تهران- ایرنا- رییس کمیته استعدادیابی فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان گفت: در رده‌های جوانان و بزرگسالان طی سال های اخیر کار پشتوانه‌سازی انجام شده و بنابراین برای یافتن بهترین نفرات برای ۱۷ رشته فعال ناشنوایان، استعدادیابی به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

«آزاده سفیداری» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه کمیته استعدادیابی تمامی هیات‌های استانی فعال هستند، گفت: کار استعدادیابی را ما در سه محور پیگیری می‌کنیم، محور نخست درخواست اسامی افراد یا استعداد یاب‌های هر استان است که خوشبختانه اسامی از تمامی استان‌ها برای ما ارسال شد.

وی که به تازگی به عنوان رییس کمیته استعدادیابی فدراسیون ناشنوایان انتخاب و منصوب شده است، افزود: محور دوم، برگزاری دوره‌های آموزشی به شکل وبینار است.

سفیداری گفت: ما از فاصله‌ای که کر‍ونا برای افزایش برنامه‌ها ایجاد کرده استفاده می‌کنیم و وبینارهای آموزشی را در ۲ بخش آموزش اولیه و تخصصی پیگیری می‌کنیم که قرار است طی چند هفته آینده آغاز می‌شوند.

به گفته وی حداقل ۲ وبینار آموزشی و ۲ تا ۳ وبینار تخصصی برگزار خواهد شد تا کار استعدادیابی به شکل یکسان انجام شود و از تصمیمات سلیقه‌ای پیشگیری شود.

رییس کمیته استعدادیابی فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان با یادآوری اینکه تفاهم نامه همکاری با مدارس استثنایی امضا شده است، افزود: سومین محور اجرای طرح استعدادیابی است که به صورت علمی و برای انتخاب رده های سنی نونهالان و نوجوانان در فاصله سنی ۷ تا ۱۷ سال انجام می شود.

وی تاکید کرد: باید کارهای آموزشی در بخش استعدادیابی انجام شود و سپس طرح ملی آن تهیه و اجرایی شود.

این مسوول اضافه کرد: با استعدادیابی افراد توانمند در هر رشته شناسایی و شانس ما برای موفقیت در رشته‌های مختلف در عرصه‌های آسیایی و جهانی افزایش می یابد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha