مرحله دوم رزمایش مواسات در خراسان شمالی هفته ولایت آغاز می‌شود

بجنورد- ایرنا- سخنگوی رزمایش مواسات و همدلی خراسان شمالی گفت: مرحله دوم این رزمایش در استان همزمان با هفته ولایت یعنی از روز عید سعید قربان با توزیع بسته های معیشتی بین ۵۳ هزار خانوار آسیب‌دیده از کرونا آغاز می شود.

حجت الاسلام نعمت الله آزموده روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تاکنون ۱۴۰ هزار خانوار نیازمند در استان شناسایی شده است، افزود: این کمک های همدلانه در سه مرحله یعنی دهه اول ولایت، دهه اول محرم و دهه آخر صفر انجام خواهد گرفت.

وی افزود: علاوه بر توزیع بسته های معیشتی بین خانوارهای مددجو و غیر مددجو، بسته های ویژه ای نیز برای توزیع بین دانش آموزان نیازمند و برادران اهل سنت استان در نظر گرفته شده است.

حجت الاسلام آسوده با اشاره به اینکه توزیع بسته های معیشتی محدود به خانوارهای آسیب دیده از کرونا نیست، خاطرنشان کرد: در این رزمایش الهی علاوه بر خانوارهای آسیب دیده از کرونا، کمک های همدلانه ای برای بیماران صعب العلاج یا کسانی که در تامین دارو مشکلات مالی دارند، در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: برخلاف مرحله اول رزمایش مواسات که محدود به توزیع بسته های معیشتی و کمک هایی برای تامین اجاره مسکن بود، در مرحله دوم این کمک ها شامل تهیه جهیزیه برای نوعروسان نیازمند و شیفت ایثار برای ارایه خدمات رایگان قضایی، مشاوره و روانشناسی به شهروندان نیز خواهد بود.

رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه در راستای پیشنهاد مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای رزمایشی به منظور کمک به آسیب دیدگان ناشی از کرونا در کشور به اجرا درآمد.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =