تفاهمنامه تخصیص زمین مسکن ایثارگران مشهد به امضا رسید

مشهد- ایرنا- تفاهمنامه تخصیص زمین به منظور تامین مسکن ایثارگران مشهد بین اداره کل راه و شهرسازی، اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی و شهرداری مشهد به امضا رسید.

به گزارش روز یکشنبه استانداری خراسان رضوی، مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری خراسان رضوی در حاشیه جلسه کمیسیون ماده پنج استان در این خصوص گفت: حسب تاکید استاندار و در اجرای فصل دوم قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و همچنین در راستای تفاهم‌نامه بین وزیر راه و شهرسازی و معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، با هدف تامین مسکن برای اقشار هدف، خراسان رضوی به عنوان استان پیشرو این تفاهمنامه را به امضا رساند.
مهدی سالیانی افزود: در این راستا موضوع تغییر کاربری ۴/۴ هکتار از اراضی تقی‌آباد واقع در انتهای الهیه در دستور کار کمیسیون ماده پنج استان قرار گرفت و در ادامه با همگرایی که بین دستگاه‌های اجرایی استان از جمله شهرداری مشهد، بنیاد شهید و امور ایثارگران و اداره کل راه و شهرسازی استان به وجود آمد این‌ تفاهم‌نامه منعقد شد.
وی اضافه کرد: با معرفی حدود هزار نفر از ایثارگران واجد شرایط توسط مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، موضوع این تفاهم‌نامه در استان و شهر مشهد که مورد پیگیری خانواده محترم شهدا و ایثارگران است محقق خواهد شد.
و پیش‌بینی می‌ شود تا یک ماه آینده واگذاری زمین توسط اداره کل راه و شهرسازی صورت گیرد و با توجه به قوانین موجود پروانه ساخت در اسرع وقت توسط شهرداری مشهد به صورت رایگان صادر و عملیات اجرایی آغاز شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی نیز گفت: بسیار خوشحالیم که توانستیم قدمی برای جامعه ایثارگری برداریم لذا امیدواریم هر چه سریع‌تر زمینه‌های لازم محقق شود تا عملیات اجرایی آن آغاز گردد.
حجت الاسلام حسین معصومی افزود: ایثارگران واجد شرایط کسانی هستند که که فرم "جیم" آنها قرمز نیست و به بیان دیگر قبلا از تسهیلات مسکن، زمین و وام دولتی استفاده نکرده‌اند.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی نیز گفت: در راستای تکالیف قانونی اداره کل راه و شهرسازی و در راستای تفاهم‌نامه  وزیر راه و شهرسازی با معاون رییس جمهوری در خصوص موضوع تحویل زمین و واحدهای مسکونی خانواده شهدا این تفاهم‌نامه منعقد شده است.
قدرت‌الله ابک افزود: این تفاهم‌نامه در شهر مشهد اجرایی می‌شود و در سایر شهرهای استان هم برحسب توافقی که با مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان داشتیم آمادگی اداره کل را در خصوص تامین زمین واحدهای مربوط به خانواده شهدا اعلام می‌کنیم.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =